• |
ide | kryesore

Zbardhet dëshmia e drejtuesit të “Benz”-it që iu largua policisë: Nuk ndalova pasi u ndjeva i frikësuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nuk ndalova pasi u ndjeva i frikësuar”. Kështu ka deklaruar në polici, personi i cili iu largua uniformave blu me një “Benz”, duke mos iu bindur urdhrit për të qëndruar.


Gazmir Cani, u ndalua pak pas largimit, ndërsa policia po heton rolin e tij në aktivitetin kriminal.


Ndërkohë nga ana tjetër, sipas News24 një nga 5 personat e ndaluar në këtë operacion është edhe Erjon Prenga, që dyshohet të jetë organizatori i aktiviteti kriminal.

Policia kishte informacion që do të bëhej shkëmbim droge dhe takimet ishin zhvilluar në zyrën ku jepeshin makina me qira që duket dhe në videot e filmuara dhe të bëra publike.

Erjon Prenga dhe miku i tij u kapën në një automjet tjetër tip “Volvo”.

Gazetarja Klodiana Lala thotë se Prenga dyshohet të jetë pjesë e një grupi të fuqishëm kriminal. Krerët e këtij grupi janë të shpallur në kërkim për një ngjarje kriminale të ndodhur dy vite më parë.

Sipas saj, në momentin kur policia ka ndërhyrë është afruar një person i paidentifikuar që do dorëzonte drogën e ndodhur në kutinë e picave, i cili më pas është larguar përmes rrugicave duke hedhur kokainën.

Përveç Prengës, janë ndaluar edhe Altin Gega (Coku), Gentjan Kore dhe Taulant Çoku.

Ndërkohë policia është duke hetuar për lidhjen që mund të kenë këta persona, që u kapen në makinën “Volvo” me drejtuesin e mjetit “Benz”.

5 Comments

  1. Tritan Shehu “tradhton” Berishën, uron Departamentin Amerikan të Shtetit: Urimet më të mira,ja shpellkari salihut u ndje i friksuar dhe tentoje të shtyp dy punonjes policie,trimi i xha Jahos shko tani provo sapunin e cecenit salih

    1. O te hyfte prasi i Tritanit ne bythe o troll. Se ca lodhje ka Tritan Prasi me kete artikull vetem nje Troll Kari e di.

  2. Po ku u kapen te gjithe keta bashke me drogen se u pa ne videon amatore qe i iken policve. Policet u moren gati 1 ore me gazetaret dhe ku e gjeten kohen per ti kap pas pilafit, apo sajo histori te genjeshtra per te justifikuar deshtimin.

    1. Ata që s’duhet të kapeshin me urdhër partie patën kohë të fshiheshin ndërsa trimat e partisë merreshin me gazetarët.Policia e Karit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.