• |
ide | kryesore

Zjarret/ Prefekti i Tiranës kërkesë bashkive dhe strukturave: Merrni masat për ditët në vijim, do të kemi situatë me rrezik të lartë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prefektura e Tiranës u ka kërkuar bashkive të qarkut, policisë vendore dhe strukturave të mbrojtjes civile të marrin masa në përballimin e situatës së zjarreve në ditët në vijim.


Në një letër zyrtare, prefekti i Tiranës Mersin Murataj u ka kërkuar që të merren të gjitha masat e domosdoshme për të përballuar rreziqet e mundshme dhe të ulen maksimalisht dëmet në rast rënies së zjarreve.


Po ashtu u bëhet thirrje qytetarëve që të mos bëjnë djegie të pakontrollueshme pasi përbëjnë rrezik për zjarre masive dhe se në raste të tilla do të përballen me ligjin njësoj si zjarrvënesit me dashje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.