• |
ide | kryesore

Zjarri në Athinë, ndalohen 4 persona, mes tyre një shqiptar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Katër persona, mes tyre një shqiptar u ndaluan sot për shkak të zjarrit që u shënua sot në periferi të Athinës. Sipas policisë greke, 3 u liruan pasi nuk kishin asnjë lidhje me zjarrin, ndërsa njëri u mbajt dhe ndaj tij pritet të ngrihen akuza për zjarrvënie pa dashje.


I arrestuari është bletërritës dhe sipas policisë, ai kishte vënë tymuese për të bërë punime tek kosheret e bletëve dhe në rrethana ende të pa ditura, ka ndodhur përhapja e zjarrit. Autori i dyshuar ka mohuar çdo implikim në ngjarje.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu