• |
ide | kryesore

Bien rastet e reja me COVID-19 në Greqi, 15 persona janë infektuar në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Planet

Autoritetet shëndetësore greke këtë të mërkurë bëjnë me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 874 raste dhe kanë humbur jetën 15 persona.


Sipas raportit të 24 orëve të fundit në gjendje të rëndë vijojnë të jenë 144 pacientë.


Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 485,015, ndërsa janë regjistruar 12,926 vdekje.

Ndërkohë mosha mesatare e rasteve të të infektuarve është 41 vjeç (diapazoni 0.2 deri 106 vjeç), ndërsa mosha mesatare e vdekjes është mbi 78 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu