• |
ide | kryesore

Britani e Madhe/ Hiqet karantina për turistët e vaksinuar

-Instant, Arkiva, Planet

Nga data 2 gusht, udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, nuk do të kenë nevojë të karantinohen pas mbërritjes në Britani, sipas njoftimit të Ministrit të transportit Grand Saps.


Ministri i Shëndetësisë sqaroi se ky ndryshim vlen për ata që janë vaksinuar me një nga vaksinat që pranohen në BE dhe SHBA, raporton reuters.


Gjithsesi udhëtarët duhet të bëjnë një test të koronavirusit para nisjes, si dhe një test negativ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.