• |
ide | kryesore

Kanye West i rikthehet muzikës, lancon albumin “Donda”

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi Kanye West  ka prezantuar së fundmi albumin e 10-të muzikor, “Donda”, sipas emrit të nënës së tij të ndjerë.


Kanye organizoi një eveniment  në Mercedes-Benz Stadium të Atlantës  për lancimin e albumit.Ndryshe nga eventet e mëparshme, reperi vendosi të mos mbante fjalim por të ftuarit të dëgjonin disa pjesë nga albumi si: këngën  kushtuar dështimit të martesës me Kim Kardashian apo këngën “No Child Left Behind”, në respekt të Sha’Carri Richardson, atletes amerikane në garat 100 dhe 200 metra, e cila u përjashtua nga Olimpiada e Tokios për shkak se në një test rezultoi se kishte konsumuar marijuanë.”Donda” pason publikimin e albumit “Jesus is king” në 2019 që u vlerësua me Grammy si Best Contemporary Christian Album


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.