• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit, temperaturat gjatë ditës arrijnë në 42 gradë

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb i nxehti afrikan do të diktoj mot të kthjellët dhe temperatura ekstremisht të larta në të gjithë republikën e Shqipërisë. Parashikohet që këto kushte atsmoferike të mbeten deri mëngjesi pasardhës. Ndërsa vranësirat e lehta do shfaqen në intervale të shkurtra kohore.


Temperaturat e ajrit rriten sërish ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 20°C mëngjesi deri në 42°C mesdita. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu