• |
ide | kryesore

Rama e Vuçiç takohen nesër në Shkup te forumi ekonomik “Ballkani i Bashkuar”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Të enjten do të zhvillohet në Shkup forumi ekonomik “ Ballkani i bashkuar”. Kryeministri Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev do të zyrtarizojnë në takimin e tyre të radhës nismën për Shengenin Ballkanik që synon liberalizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe mallrave në pikat kufitare brenda rajonit tonë. Për këtë arsye në takimin e nesërm do të marrin pjesë dhe kryetarët e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së këtyre 3 shteteve. Pas takimit do të firmoset dhe marrëveshja e bashkëpunimit rajonal mes Vuçiçit dhe Zaevit, si dhe do të ketë një konferencë të përbashkët për shtyp.


 


2 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA JUA FUT KA***N NE BYTH KETYRE TE TREVE,POR NE MUNGESE TE HASHIM THACIT ,YMER GELBAZA JA FUT BATON HAXHIUT thotë:

    3 BYTHQIRET PO NA FUSIN NE SERBI TE MADHE ,KURSE NE DUAM TE FUTEMI NE EUROPE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu