• |
ide | kryesore

Tentoi të kalonte kufirin në Kapshticë me 24 mijë euro të padeklaruar, procedohet 67-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë kanë sekuestruar 24.530 euro të padeklaruara. Mësohet se teksa po kontrollonin automjetin tip “Opel”, me drejtues 67-vjeçarin J.D., policia konstatoi shumën prej 24.530 eurosh, sasi të cilën ky person nuk i kishte deklaruar. Në cilësinë e provës materiale, policia sekuestroi eurot e padeklaruara të 67-vjeçarit dhe filloi procedimi penal ndaj tij për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave”.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu