• |
ide | kryesore

Tymi i dëmshëm mbulon qytetin e Fierit, mbeturinat vazhdojnë të digjen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe këtë mbasdite vijon që tymi që shpërndahet nga djegia e mbetjeve urbane të perfshijë qytetin.


Gjate ditës se sotme janë shtuar mjetet e tonazhit të rëndë për mbulimin e zjarrit qe ka rënë te mbetjet urbane dhe tymi ka përfshirë gjithë qytetin Fier .


Lendet inerte hidhen ne vatrat e ndezura nga zjarri per te eliminuar tymin, pasi diten e sotme e gjithë hapesira prej 6 hektaresh u perfshi nga flaket ,dhe madje temperaturat e larta dhe era detyruan mjetet e punes të terhiqen.

Qyteti vijon te jete nen pushtetin e reve te tymit dhe eres mbytëse qe perhapet.

7 Comments

  1. Komandar Gramozi te jete mire por femijet tane jane te stervitur mire nga nena parti e rilindjes.
    Te roje Partia po te tjerat do te regullohe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu