• |
ide | kryesore

“Ëndërra ime është të fitoj Champions me PSG”: çfarë fshihet pas kësaj fraze të Mbappe që duket e qartë

-Instant, Sport

Kylian Mbappe ftoh ëndrrat e merkatos së transferimit të Real Madrid. Sulmuesi francez ishte, së bashku me Neymar, protagonisti i madh i numrit të fundit të revistës së Paris Saint Germain, për të cilën ai deklaroi se kishte një qëllim të qartë në mendje: “Ëndrra ime e madhe është të fitoj Ligën e Kampionëve me PSG – janë fjalët e tij -. Do të ishte diçka fantastike”.


Sigurisht që po flasim për kanalet zyrtare të klubit parizian, ku toni i deklaratave priret të jetë domosdoshmërisht “korporativ”. Edhe vetë fakti që sulmuesi u zgjodh si kopertina e revistës, mund të konsiderohet një detaj për të ardhmen e tij. Kontrata e Mbappe do të përfundojë në vitin 2022 dhe zërat që vijnë nga Franca vazhdojnë të përsërisin vullnetin e tij për të mos e rinovuar atë. Prandaj hipoteza do të ishte që të nderohet ky vit i fundit, duke tentuar sërish Ligën e Kampionëve me ekipin e ngritur nga Al-Khelaifi, pastaj të largohet nga Parisi si lojtar i lirë. Kjo është hipoteza e parë, por vështirë se klubi është i gatshëm të pranojë humbjen e tij me parametër zero vetëm për ta mbajtur edhe një vit.


Pas kësaj deklarate dhe kësaj zgjedhje të PSG, ndoshta fshihet dicka tjetër. Ndërkohë, Mbappé duhet të kthehet së shpejti në fushë: ai mund të luajë minutat e para të dielën në Superkupë, kundër Lille, dhe më pas të paraqitet në formën më të mirë në debutimin e tij në Ligue 1, të planifikuar për 7 gusht kundër Troyes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu