• |
ide | kryesore

Gazetarja e Top Channel mallkon Erjon Veliajn: Ti meriton çdo natë një eskavator poshtë shtëpisë!

-Instant, Lajme, Të fundit

Zhurmat e betoniereve janë kthyer në një shqetësim mes banorëve të Tiranës.


Janë të shumta rastet kur në mes të zonave të banuara eskavatorët punojnë natë e ditë për ndërtimin e pallateve shumëkatëshe duke prishur qetësinë dhe provokuar nervat e banorëve.


Një prej tyre ka qënë dhe gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha që i është drejtuar drejtpërsëdrejti në një status në Facebook kryetarit të bashkisë Erjon Veliaj.

Statusi i plotë:

Kishin mbetur dhe tre pemë. E sollën në mesnatë eskavatorin. Nesër nisin sic dinë vetëm ata. Germo e mbill beton…. !
Erjon Veliaj , ti i pari .. ! Meriton cdo natë te jetës tende nje eskavator që germon e zhurmon pafundësisht në dritaren e shtëpisë !

 

©LAPSI.AL

7 Comments

  1. Veliaj nje e keqe e madhe per kryeqytetin. Pervec mijra abuzimeve te tjera, keto dite ne mesnate te gjitha trotuaret e Tiranes u mbushen me tabelat qe i ka biznes vasil naci. Ok per disa trotuare te gjera , por ne trotuare te ngushta ku kalojne me mijra njerez ne dite , eshte skandal. Arroganca por dhe injoranca eshte e pafalshme per afministraten bashkiake

  2. Tirana eshte nje makth i vertete. Per cdo 10 peme te mbjellura ka nje pallat te ri. Shih sa njerez, makina dhe zhurme ka neper rruge dhe e kupton sesa pak hapesira jane lene per banoret. Ka vetem pallate qe ndertohen dhe asnje park apo rruge e re. Dhe shprehja qe i shkon shume per shtat eshte: Hani mut se paguan shteti.

    1. Kryetai i bashkis eshte shum i mir e keni edhe puntor i pyjores me lopat ne dor mire more Vella nje e mir ka dhe shum te liga mbrapa demokracin qe kemi ne eshte si dasma qe bente fukarai griset daullja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu