• |
ide | kryesore

Padia për shpifje ndaj Veliajt, Basha paraqitet për të dëshmuar në Gjykatën e Posaçme

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme për seancën e padisë së bërë kundrejt kryebashkiakut së Tiranës, Erion Veliaj. Basha është thirrur për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me padinë që i ka bërë për shpifje kreut të Bashkisë së Tiranës, pasi ky i fundit deklaroi se lideri i opozitës u bë me 4 vila pas tërmetit dhe pandemisë. Dy ditë më parë, Gjykata e Lartë njoftoi se GJKKO është kompetente për shqyrtimin e të gjitha akuzave penale të ngritura ndaj një zyrtarëve të lartë.


Me kalimin e shqyrtimit të padisë penale për shpifje nga Gjykata e Tiranës në GJKKO, Basha ka refuzuar të pajtohet dhe gjyqi për kallzimin penal për shpifje ndaj Veliaj do të vijojë në 24 shtator.


 

2 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES SE SO KRISTAQ RAMA JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES ,DHE BUK E PADITI PER SHPIFJE thotë:

    PSE NUK E PADITI EDI RAMA YMER GELBAZA KELLIREN PER DOSJEN E INCESTIT APO ESHTE E VERTET SE KRISTAQ JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES DHE E SOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu