• |
ide | kryesore

3000 raste të reja me COVID-19 në Greqi, humbin jetën 12 persona

-Instant, Lajme, Planet

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2845 raste të reja me COVID.


Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 134 konsiderohen të kenë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 1812 janë të lidhura me persona të konfirmuar pozitivë më herët.


Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 12 pacientë, duke bërë që numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë të shkojë në 12 948 në total.

Numri i pacientëve në intubim është 165 (62.4% meshkuj). Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. 83  % kanë një sëmundje bashkëshoqëruese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu