• |
ide | kryesore

Ambasadorja Kim pas takimit me Bashën: PD nuk mund të mbetet peng i një deputeti, i presin vendime të vështira përpara

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka dalë në një deklaratë për mediat pas takimit me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi mes palëve është mbajtur në selinë blu.  Kim tha se diskutimi me kryedemokratin Basha u fokusua në marrëdhëniet e mira Shqipëri-SHBA. Ajo u shpreh roli që ka luajtur Partia Demokratike në marrëdhëniet me SHBA është i pazëvendësueshëm.


“Ndërsa PD do rikthehet në Kuvend, PS të mund të ngrihet mbi interesat e saj partiake është e rëndësishme. Dëshiroj të theksoj se ndërsa kryetarët futen në kuvend të shoqërohen nga deputetë që vërtetë e meritojnë përfaqësimin e Shqipërisë. Është e rëndësishme që PD të mendojë për këtë çështje. Dhe sikur e kam përmendur, PD ka luajtur një rol të pa zëvendësueshëm që  ta nxjerrë vendin nga komunizmi”, tha Kim.


Në fund të deklaratës së saj ambasadorja ka theksuar se Partinë Demokratike e presin vendime të vështira dhe se ajo nuk mund të jetë peng i një deputeti të vetëm. Kim është shprehur se është e rëndësishme që në Kuvendin e Shqipërisë të futen të gjithë deputetët që e meritojnë këtë pozicion.

34 Comments

 1. MOooosss… ja futi kembet ne nje kepuce Lulushit…
  O lulush .. duhet te ‘ vrasesh babane’ , lulush te behesh K.M.

  1. Kim e di qe kjo parit esht i 9 vit per lirin e fjales te denon me burg kjo si parti i pelqeijn duortrokitjet ujku qimen drron por zakonin se harron.

 2. Ne dime qe amerika. ruan. sovranutetin e. vendeve dhe nuk nderhyn ne oube te ketilla. Pooujt duget te vendosin vete

 3. Kenmbane bie per Berishen se Rama i ka frike perballjet ne të se dhe ishte rehat 3 vjet pa opozite parlamentare. Ambasadorja ka dal hapur qe udhezimet i merr nga soros.

 4. Nuk e kuptoj pse s’na bejne protektorat te SHBA-se.Do shpetonim njeher e mire nga plehrat tona te politikes por dhe nga te qenit nje parcele eksperimentale e te huajve.Te bejne nje referandum qe do votohet me 99% dhe s’kemi nevoje per ambasadoret te tallen me ne.

 5. Po mo po, a është e njëjta që sponsorizoi partine e Rudinës??
  Pastaj e pamë, sa vota mori!

  Nuk janë partitë laboratore të Juri Kim! Pa Sali Berishën, nuk ka Parti Demokratike. Mund të ketë parti të tjera, po. Por jo PD

 6. Keto jane thjesht porosite e Rames qellimi i te cilit eshte ti mbylle gojen dhe ta minimizije rolin

  e personalitetin e Sali Berishes, por e ka kot se sa do te mundohet, edhe kur ne ndihme atij i

  vijne fuqi te medha dhe aleate te Shqiperise, kurre nuk mund ta zbehin rolin e sali berishes

  ne shembjen e komunizmit ne Shqiperi, ne instalimin e demokracise e ekonomise se tregut, ne

  rilidhjen dhe forcimin e aleances me SHBA dhe vendet perendimore, ne futjen e Shqiperise ne

  Nato, heqjen e vizave, ndertimin e rruges se kombit etj. Kontrasti i madh mes asaj qe ka bere

  Sali Berisha dhe asgjese se Edi Rames, kontrasti i madh mes integritetit moral te Sali Berishes

  dhe moralit te pamoral te Rames, kontrasti i madh mes patriotizmit genetik te Sali Berishes dhe

  boshllekut patriotik te Rames ben qe KM-ja te duket i vogel dhe per tu dukur i madh duhet te

  ule Sali Berishen. Po a ulet mali ? Me gjithe ushtrine e pafund te Bazeve, Minzhoxeve, Frrokeve

  Bolinove, Nazarkove, Sokol Balleve, Vangjeleve, Dritan Hileve e gjithfare parazitaresh qe ka tridhjete

  vjet qe vegjetojne e ushqehen duke vjellur vrer kundra Sali Berishes , nuk ia ka arritur dhe s’do ia

  arrije. Ky eshte misioni i pamundur i KM-se ,edhe sikur gjithe buxhetin e shtetit ta shpenzoi ne

  kete sipermarrje do ta kete te kote.

 7. ca personaliteti ka nje malok i ndyre si Sali Ram Berisha o idiot i paemer Ai eshte vetem nje plere nje agjent serb dhe nje njeri i ndyre, hajdut dhe maskara vrases dhe qelbesire njerzore ,,

  1. O ti moterqir shqipfoles se shqiptar nuk je ti, Sali Berisha mund te kete 1000 te zeza, po Sali Berisha eshte vite drite larg atij moterqirit Paulin si nga inteligjenca, nga kultura, dinjiteti por dhe nga integriteti moral dhe profesional.Cfare po i ben nje aromun si Rama ketij vendi, nuk ja ka bere asnje pushtues.

 8. 15.42,ferra te mbulofte deren e shtepise,ne fakt deren e bordellos ne te cilen te kane bere vend dhe ty,prostitutat qe ke ne shtepi !
  Kush eshte agjet Serb monter,Sali Berisha apo edvin rama,kush po shet e merret me Vuçiç,fytyrbythe ?!
  Kush po e drejton mafian ne kete vend,me grabitje,hajdutesi te tmerrshme,e tradhton kombin ?!Edvin Rama e gomari te lerofte jo vetem femrat baxhella qe ke ne shtepi por dhe ty bashke me to,funderrine e qelbesire njekohesisht !

 9. Partia Demokratike eshte Parti e Lirise se Shqiptareve,u themelua nga bijte e bijat e ketij bendi per te sjelle demokracine dhe perendimin e shume kerkuar ne kete vend !
  Mafia vendase dhe nderkombetare ne sherbim te se pares duan ta shenderrojne kete vend simbol te korrupsionit dhe antiligjit,duket qarte !Ne nje mekanozem kavie te njerzeve qe jetojnw ne te ?!
  Çdo ze kunder eshte i papranueshem,dhe kjo nuk ka se si vjen nga shteti me i forte simbol i lirese dhe fjales se lire nga USA,asnjehere….,kjo vjen fiks nga mafia vendase dhe ajo lokale dhe zedhenesit e saj qe pozojne me krimin dhe kriminelet !!!

 10. Juri Kim,na rrofsh leshte,se me je dukur sot si ato sekretaret e Partise,a thua je motra e Gramoz Ruçit !?
  Partia Demokratike ti kerkoje Presidentit Meta,te shpalle Non-Grata ne Shwiperi,si bashkounetore e regjimit te kleptokrateve dhe mafias ne kete vend!
  Boollll ke ngrene mut deri tani,te eshte mbushur mendja se je dhe e bukur e pozon gjithandej,te genjejne je thjesht nje Kineze e dhjere…..,e nxire pak si shume !
  Ke 3 muaj qe i jeni turrur Partise Demokratike me buke ne Traste,ke perfaqesoni ju,interesat e krimit ne Shqiperi se ato te popullit jane te tjera…….?!
  Kush leshin je ti ne fund te fundit….,nje e punesuar qe neser do degdosesh ne ndonje kolegj apo nepunese e thjeshte e administrates po shqiperia ku po shkon keshtu me Edi Ramen ?!?!
  Se shpejti do filloj e vezet edhe ndaj teje……,shume shpejt,mbase kur te bien ne lekuren tende te zeze ta zbardhin pak ate ,e korruptuar !

 11. Kush popull ka lulezuar nen protektoratin e shba, vetem genocid, trafiqe e mjerrim. Iku ajo kohe kur tajvani lulezonte nen protektoratin britanik.

 12. Roli i PDse ne rrezimin e komunizmit dhe mardhenjet Shqiperi-SHBA, ironike ajo PD drejtohej nga Berisha, qe tani ska nivelin te ulet ne Parlament, atje ku do ulet Balla etc e ulej Rudina, Gjuzi, etj. Merret me ate qe solli Bushin ne shqiperi dhe nuk fokusohet te sjellja e Rusise nepermjet Serbise ne takimin e djeshem, Iniciativen e Novi Sadit ose te lyer me bojrat e Rames Shengen Mini.
  Sugjeroja shikimin e filmit te Marlon Brando “The Ugly American” ku tregon nje Ambasador Amerikan i ben nje dhurate Rusise me levizjet e gabuara. Po duhet thene kjo bie ere Soros dhe Lobing te Rames.

 13. O Kimete, je bere si postiere e Rilindjes. Mer letren qe ka shkruar Paulini dhe e lexon si Qimete amerike.Ju qifsha robt, po pati byth te perballet ne Kuvend me ato qe jua plas surratit Berisha ketyre komunisteve trendy me corape te kuqe. Edhe ne sna pelqen Biden por si theni amerikaneve “vendime te veshtira e presin Partine Demokratike” kshu qe s’duhet te ngelet peng e Biden-it ( qe ka pjerdh nga trute dhe eshte kapur ne korrupsion ne Ukraine).

 14. Shoqeria jone ska nerv dhe eshte injorante, nuk kupton çfare ndodh. Ose e kupton dhe i ka hyre frika në palcë. Të paktë janë ata që rezistojnë e përballen me padrejtësitë. Të tjerët ose nënshtrohen ose largohen nga vendi me dhimbje. Do të mjaftonte vetëm skandali i 260 milione eurove qe do paguhen nga taksat tona Beketit per nje kapriço inati për ty çuar e treguar vendin. Mos prisni nga luli se edhe ai ne taven e xha sorres eshte.

 15. O shpellkare byrektore te salihu Hani mut me leke tani se salihu ju la shendene si nje Qen do ngordhi dhe ju do ktheheni nga keni ardhur o rrace e ndyre e ketij kombi o shurranjose të maleve

 16. 17.22 ik te Mero apo erion i biri i mamase se ketu shkruajne njerzit e jo qenijet e peshtira si ti,te vjen ndot nga vetja pleh ?!
  E di se nga je ti morr i kuq,te kane palluar gocen,vajzen maloket,e ?!
  Normale gjithe ky mllef nuk mund ti gjendet arsyeja,nuk kane faj ata,lumemadh por fakti qe je impotent e je qenije e piste,krim erekeq !
  Aq i lig je sa kur kalon dhe qente e lagjes qe dalin per ajrosje kane deshire ta bejne çiçin ne koken tende,se ti je dhe pijanec !

 17. Topin për herë tek Luli Basha e hedh kjo. Por përgjegjësitë i mori për shkeljen e marrëveshjes zgjedhore në tokë Amerikane?

 18. Luli Basha te mos gaboje ti hyje detit ne kembe se detyrohet te jape doreheqje brenda 10 shtatorit,vetem ne Hollande ka vend pastaj ?!
  Sali Berisha eshte burre,shtetar dhe shqiptar i vertete !
  Lakejte,hajdutet,njerzit me vese,antishqiptaret dhe krejt soji i tyre i piste jane ne anen e kundert te demokracise !

 19. Persa kohe e beri publike do te thote se shoqja L..ka nuk e paska punen mire… Tjeter gje presim Shqiptaret nga ShBA-ja dhe nga LB-ja… Nuk zgjidh asgje, more fare asgje, per Shqiptaret, fakti qe, eshte apo nuk eshte ne mejhane (se kuvend nuk ka) shoku ne fjale por, te tjere emra (si fjala vjen shoku ER apo vete shoku LB) edhe mund te kishte ndonje vlere nje debat publik nen drejtimin e shoqes….
  Ka aq gjera te keqija qe i behen ketij populli dhe, per çudine e Tij dhe te çdokujt te paanshem, nuk i nigjohet fjala kesaj… ndersa kur vjen puna te terheqja e vemendjes per te kaluar kalesa e rradhes del menjehere ne podium…
  Nuk e shqeteson fakti qe nuk kemi democraci/ nuk kemi zgjedhje/ more fare zgjedhje por, e shqeteson fakti qe ne te gjithe te pazgjedhurit ky te mos jete….
  Katastrofe….
  Mjerim pa fund

 20. Doli raporti i OSBE-ODHIR,bloze per zgjedhjet,e pate deklaraten e kesaj zarbe ?!
  Heres tjeter te mos perseriten,qe do te thote cfare ?Jane vjedhur,jane blere,jane masakruar dhe ju duhet te mos reagoni apo te kerkoji te perseriten por heres tjeter,kjo eshte kriminale,thjesht bashkpunim me krimin,nese nje bandit kapet duke bere te njejtat gjera ne USA cfare ndodhe Kineze ?!Apo ju duhet te hidhni shashkat qe tmos merren as me psikonarkon qe tallet me fatet e kombit ne nje takim me kriminelin e Serbise Vuçiç ish person non grata ne USA ?!
  Thua egersia jote ne fytyrbythjen e zeze te kete te beje me tenderin e 100000 mijendosjeve qe i ke dhene ish gruas se rames,po si e gjete ish gruan qe i kapte penisin ne publik rames apo nisur nga fotoja e zgjodhet si model per t’ia dhene plehres Delina Fico ?Te dogji denoncimi i Berishes ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu