• |
ide | kryesore

Fatbardh Kadilli thirrje PD-së: Të ndahemi nga trashëgimia që na kompromenton!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Fatbardh Kadilli ka reaguar pas takimit të diplomates amerikane Yuri Kim me kryetarin e selisë blu Lulzim Basha.


Sipas Kadillit, është e turpshme që kryetari i Partisë Demkratike vihet me shpatulla pas muri nga Ambasadorja e USA për një çështje që zvarritet prej kohe, për një çështje që bën sikur nuk është.


“Është e pafalshme që vendimet e nesërme të jenë në kundërshtim me standardin dhe kërkesat e SHBA, vendit që ka një peshë të madhe në krijimin dhe mbështetjen e Partisë Demokratike.

Është e papranueshme që Kryetari, pas këtij takimi, të kryejë veprime dhe të marrë vendime të detyruara vetëm e vetëm për të ruajtur karrierën apo karriken, por aspak pse ai beson me sinqeritet tek aleanca strategjike me SHBA”, ka shkruar Kadilli në rrjete sociale.

Sipas tij, mbërritja në këtë situatë nuk e rrit besimin tek lidershipi i tij por e zvogëlon atë edhe më shumë në raport me shqipërinë, SHBA dhe demokracinë.

“Në Kuvendin Kombëtar u bëra thirrje demokratëve “për tu ndarë nga çdo trashëgimi që na kompromenton, që na mban peng. Sado emocione të na lidhin me atë. Demokratë të shohim nga e ardhmja”, shkruan më tej ai.

10 Comments

 1. Ky mezi cpriti

  po ca ke o bydhec,

  aty e kishit salen 30 vjet, sot u zgjove ???

  lango sorrosiane.

  kini mer pak dinjitet !!!!

  ju terheqin zvarre plehra sorrosiane ambasadash.

  ptuuuuu, njerez pa shtylle kurrizore

 2. Bq i sorrosit…te qiti rama apo luli me i hap debatet e spondorizuara….sikur thoje mssaker zgjedore more kurvicke ojf….kurve djale mbetesh
  Sa ka pare berisha si keto situata pordhe more kopuk, ti nuk i numeron dot

  Ik fshij qurret kopuk

 3. Pra sipas Bardhit PD-ja duhet praktikisht te pranoje qe historia e saj eshte e perbere nga 13 vite korrupsion dhe 20 vjet humbje, nga keto 12 vite jane humbje te njepasnjeshme , e pastaj te gjeje prap nje menyre per te thene rrofte PD-ja. C’kuptim ka kjo, c’kuptim ka PD-ja? Meqe e vetmja vlere e PD-se sipas Bardhit qenka qe e kane themeluar amerikanet, c’interes kane me amerikanet te mbeshtesin nje parti qe per 13 vjet pranon qe ka bere vetem korrupsion dhe 20 vjet vetem kane humbur ne garen per besimin e shqiptareve? Nese amerikanet vazhdojne te kene interes per te mbeshtetur nje parti kaq shkaterrimtare dhe ne te njejten kohe kaq vete-shkaterruese atehere amerika ben lojen e Vucici-t.
  Po ky Bardhi qe po na e ben veten si guide morale dhe politike c’dreqin ben ne nje parti patologjikisht te korruptuar dhe humbese?

 4. Salih karaxhic berisha mori vota 5600 me pak se ori nebiaj populli demokrat me kaq vota e votoje kete politikanin 30 vjecar,dhe amerika po i jep godi tjen e fundit ketij serbi kriminel o shpellkare byrektore

 5. Po vallaj ky far populli si puna jote qe del Taulant Balla deputeti me i votuar ne Shqiperi,ca pret me. Ik o kokpidh ha saflloqe se ti je ne rregull.

 6. Sali Berisha vdiq. I përhershëm qoftë kujtimi i tij. Ata që përdhunoi më shumë, ata e deshën më shumë. Në fund e zuri gjaku i Haklajve, Tropojanëve tjerë që vrau, gjaku i pafajshëm në Gërdec dhe gjaku i Shqiptarëve që vrau si skuth , nga larg, në bulevard me 21 Janar. I përjetshëm qoftë kujtimi tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu