• |
ide | kryesore

I dënuar në Selanik për tentativë vrasje, kapet 56-vjeçari shqiptar në Kapshticë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kapet një tjetër person në kërkim nga pala greke në Kapshticë. Në tentativë për t’u futur në Shqipëri është arrestuar një shqiptar 56 vjeç.


Ai rezulton i dënuar me 13 vjet burg nga Gjykata e Selanikut për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje, ngjarje e ndodhur në vitin 2013 në Selanik.


Tre ditët e fundit në pikat kufitare, policia greke ka arrestuar 4 shqiptarë të kërkuar në Greqi e Gjermani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu