• |
ide | kryesore

Mos i humbisni/ Filmat dhe serialet që priten të transmetohen në Gusht

-Instant, F1, Paparazzi

Paris Hilton ka një show gatimi? “Cooking With Paris” e Netflix përqafon mantrën e kujtdo që mund të gatuajë, e kompletuar me bomba vezulluese dhe me yllin influencues origjinal. Është vetëm një nga ofertat e shumta të përmbajtjes streaming që debutojnë në gusht.


Një vështrim në disa nga serialet dhe filmat që vijnë në faqet e transmetimit këtë muaj.


“What if? …”: Ky serial përmbys skenarin në Universin Kinematografik Marvel duke imagjinuar ngjarje të famshme nga ekskluziviteti në mënyra të papritura. Seriali i parë i animuar i Studios Marvel përqëndrohet në heronj të ndryshëm nga MCU, duke shfaqur një kast zëri që përfshin një mori yjesh që përsërisin rolet e tyre. (Disney+) Studiot Marvel

Obama: In Pursuit of a More Perfect Union“: Ky dokumentar me tre pjesë kronizon udhëtimin personal dhe politik të Presidentit Barack Obama ndërsa vendi po përballet me historinë e tij racore. (HBO Max)

“The Kissing Booth 3”: Është verë para se Elle të shkojë në kolegj dhe ajo po përballet me vendimin më të vështirë të jetës së saj: të lëvizë në të gjithë vendin me të dashurin ëndërrimtar ose të përmbushë premtimin e saj të përjetshëm për të shkuar në kolegj me BFF -n e saj. (Netflix)
David Bloomer/Netflix

“Every Breath You Take”: Një psikiatër gjen jetën e tij të përmirësuar pasi vëllai i një klienti që vdiq nga vetëvrasja hyn në jetën e tij. (Hulu)

“Val”: Për më shumë se 40 vjet, Val Kilmer ka dokumentuar jetën dhe zanatin e tij. Ai ka grumbulluar mijëra orë xhirime, nga filmat 16 mm të bërë në shtëpi me vëllezërit e tij, deri në kohën e kaluar në role ikonike për filma të suksesshëm si “Top Gun”, “The Doors”, “Tombstone” dhe “Batman Forever”. Ky dokumentar zbulon një jetë të jetuar deri në ekstreme dhe një vështrim të mbushur me zemër, ndonjëherë gazmore se çfarë do të thotë të jesh artist dhe njeri kompleks. (Amazon Prime)

“Luke Bryan: My Dirt Road Diary”:Ky dokumentar me pesë pjesë ndjek argëtuesin e pesëfishtë të Vitit Luke Bryan ndërsa përjeton ngritjet, rëniet, triumfet dhe tragjeditë përgjatë rrugës drejt suksesit të paparë. (IMDB TV) Video Amazon Prime

“He’s All That”: Ky film rimagjinon komplotin origjinal të klasikes adoleshente të vitit 1999, duke pasur një influencuese si (Addison Rae) të pranojë një sfidë për ta kthyer humbësin më të madh të shkollës (Tanner Buchanan) në mbretin e maturës. (Netflix)

“The Baby-Sitters Club”: Bazuar në një seri romanesh adoleshente të shkruara nga Ann M. Martin, ky film ndjek periudhën e verës të një grupi shokësh që vendosin të hapin një kamp. (Hulu)
“Modern Love” Sezoni i  2: Në këtë show, dashuria thyen të gjitha rregullat. Sezoni i dytë me tetë pjesë i serisë së famshme i frymëzuar nga ngjarje të vërteta nga kolona e dashur e New York Times me të njëjtin emër sjell në jetë një koleksion tregimesh për marrëdhëniet, lidhjet, tradhtitë dhe të papriturat.(Amazon Prime)
“Short Circuit” Season 2 – Në këtë program eksperimental, novator, çdokush në studion Disney mund të japë një ide dhe të zgjidhet për të krijuar filmin e tij të shkurtër. Sezoni i ri shfaq pesë filma të shkurtër të rinj. (Disney+)

Disney
“The Witcher: Nightmare of the Wolf”: Bota e “The Witcher” zgjerohet në këtë film anime 2D që eksploron një kërcënim të ri të fuqishëm me të cilin përballet Kontinenti. (Netflix)
“Jolt”: Lindy ka një çrregullim të rrallë neurologjik, ajo përjeton impulse sporadike të mbushura me zemërim, vrasës që mund të ndalen vetëm kur ajo tronditet me një pajisje elektrodë të veçantë. Kur njeriu që ajo do të vritet, ajo fillon të kapë vrasësin, ndërsa ndiqet edhe si e dyshuara kryesore. (Amazon Prime)
“Shark Tale”: Ky film i animuar ka një kast zëri me yje të hedhur në një histori për një shef të turmës së peshkaqenëve, djali i të cilit vritet aksidentalisht.(Hulu) 
“Jaws”: Mos hyni në ujë. Ky ishte mesazhi i këtij filmi horror klasik veror në të cilin një Peshkaqen i Madh i uritur kërcënon një qytet bregdetar. (Amazon Prime) 
“Clickbait”: Adrian Grenier luan në një episod të këtij seriali thriller në të cilin tetë këndvështrime të ndryshme japin të dhëna tërheqëse për autorin e një krimi të tmerrshëm të nxitur nga mediat sociale. (Netflix)
“Aquamarine”: Bazuar në romanin e të rriturve me të njëjtin emër, një çift adoleshentësh zbulojnë dhe miqësohen me një sirenë.(Disney+)
“Nine Perfect Strangers”: Bazuar në librin më të shitur të The New York Times nga autorja Liane Moriarty, seriali zhvillohet në një vendpushim të shëndetit dhe mirëqenies që premton shërim dhe transformim ndërsa nëntë banorë të stresit të qyteteve përpiqen të hyjnë në rrugën drejt një mënyre më të mirë jetese. (Hulu) 
“30 Rock” Seasons 1-7: Tina Fey si Liz Lemon jep jetë brenda 30 Rockefeller Plaza në këtë komedi bazuar në përvojat e Fey në “Saturday Night Live.” (Netflix) 
“Phil Wang: Philly Philly Wang Wang”: Komediani fitues i shumë çmimeve Phil Wang e bën stand-up  e parë në Netflix ku eksploron racën, romancën, politikën dhe trashëgiminë e tij të përzier britaniko-malajziane. (Netflix)
“The Hate U Give”:Një grua e re lufton me dëshminë e vdekjes së shoqes së saj të fëmijërisë në duart e policisë në këtë film të bazuar në romanin me të njëjtin emër nga Angie Thomas.(Hulu)
“Annette”: Henry është një komedian stand-up me një sens të fortë humori, Ann një këngëtare me famë ndërkombëtare. Në qendër të vëmendjes, ata janë çifti i përsosur, i shëndetshëm, i lumtur dhe joshës. Lindja e fëmijës së tyre të parë, Annette, një vajzë misterioze me një dhuratë të jashtëzakonshme, do të ndryshojë jetën e tyre. (Amazon Prime) 
“Brand New Cherry Flavor”: Një regjisor i filmave shkon në Hollywood në fillim të viteve ’90 për të bërë filmin e saj, por rrëzohet në një vrimë lepuri haluçinator seksi, magjie, hakmarrjeje  dhe kotelesh.(Netflix)
“Beverly Hills Chihuahua”: Chloe (shprehur nga Drew Barrymore) është një chihuahua e veshur me diamante nga Beverly Hills e cila humbet gjatë pushimeve në Meksikë. (Disney+)
“Sweet Girl”: Jason Momoa luan si një njeri i përkushtuar ndaj familjes i cili zotohet për drejtësi kundër kompanisë farmaceutike përgjegjëse për tërheqjen e një ilaçi potencialisht shpëtues nga tregu para se gruaja e tij të vdesë nga kanceri. Por kur kërkimi i tij për të vërtetën çon në një takim vdekjeprurës që e vë atë dhe vajzën e tij në rrezik, misioni i tij kthehet në një kërkim për hakmarrje.(Netflix) 
Reminiscence”: Hugh Jackman luan rolin e një hetuesi privat të mendjes i cili i ndihmon klientët e tij të kenë akses në kujtimet e humbura. Por kur ai përballet me Mae (Rebecca Ferguson) si klient, një çështje e thjeshtë e humbur dhe e gjetur bëhet një obsesion i rrezikshëm. (HBO Max) 
“The Original Kings of Comedy”: Spike Lee drejtoi këtë film komedi stand-up me komedianët Steve Harvey, D.L. Hughley, Cedric Entertainer dhe Bernie Mac.(Netflix)
“S.O.Z. Soldiers Or Zombies”: Lordi karizmatik dhe i paparashikueshëm i drogës, Alonso Marroquín, i shpëton burgut në Meksikë dhe fshihet në mes të shkretëtirës për të shmangur ekstradimin. Ndërsa në anën tjetër të kufirit, një eksperiment i Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara me derrat në një bazë ushtarake shkon keq dhe njësia policore meksikane shkon pasi Marroquin infektohet, duke u shndërruar në një racë të re të zombies me aftësi të veçanta. (Amazon Prime) 
“Only Murders In The Building”: Kjo seri komike vrasje-mister për moshat ndjek tre të panjohur (të luajtur nga Selena Gomez, Martin Short dhe Steve Martin) të cilët ndajnë një obsesion me krimin e vërtetë dhe papritmas e gjejnë veten të mbështjellë në një. (Hulu) 
“10 to Midnight”: Një psikopat që vret gra të reja është gjuajtur nga një detektiv i Departamentit të Policisë në Los Anxhelos dhe partneri i tij rishtar në këtë thriller krimi.(Hulu) 
“Shane”: Një luftëtar armësh përpiqet të gjejë paqe si një fermer në një fermë, por dhuna e ndjek atë gjithmonë në këtë klasik perëndimor. (Hulu)
“Beckett”: John David Washington luan si një turist amerikan i cili pas një aksidenti tragjik me makinë në Greqi e gjen veten në qendër të një komploti të rrezikshëm politik dhe në arrati për jetën e tij. (Netflix) 
“Making The Cut” Season Two: E realizuar nga Heidi Klum dhe Tim Gunn, tre dizajnerëve u mbetet të konkurrojnë për çmimin 1 milion dollarë për të investuar në markën e tyre, mundësinë për të shitur një koleksion në dyqanin Amazon Fashion dhe një mentorim.(Amazon Prime) 
“Rudy”: Kjo dramë sportive tregon historinë e Daniel “Rudy” Ruettiger i cili ndjek ëndrrën e tij për të luajtur futboll për Universitetin e Notre Dame pavarësisht shtatit të tij të vogël. (Hulu)
“Evangelion: 3.0+1.01 Thrice Upon a Time”: Pjesa e katërt dhe e fundit e shumëpritur e ekskluzivitetit të anime post-apokaliptike të Hideaki Anno përqendrohet në historinë e Evangelion, një armë artificiale humane njerëzore dhe me shumë qëllime, dhe Engjëjt, një formë jete e panjohur.(Amazon Prime)
“Hook”: Robin Williams luan si një i rritur Peter Pan kur lufton me një armik të vjetër për të shpëtuar fëmijët e tij. (Amazon Prime)
‘The Suicide Squad”: Mirë se vini në Belle Reve, ku mbahen keqbërësit më të këqij dhe ku ata do të bëjnë gjithçka për të dalë-madje bashkohuni me Task Force X super sekret, super të errët.(HBO Max) 
“Fast Times at Ridgemont High”: Seksi, drogë dhe surf e bënë këtë film një klasik adoleshente. (Amazon Prime)
“Titans” Season 3: Kjo seri ndjek heronj të rinj nga i gjithë Universi DC ndërsa ata rriten dhe gjejnë se ku i përkasin. (HBO Max)
©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu