• |
ide | kryesore

“Netflix” vendos rregulla të reja kundër Covid-19

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi, “Netflix” ka bërë të ditur masat e ndërmarra kundër Covid-19.


Platforma ka kërkuar  që ekipet e disa produksioneve të saj në SHBA të vaksinohen kundër  coronavirus.. Gjithashtu  në këtë klasifikim do të përfshihen ekipet dhe të gjithë ata që janë në kontakt të ngushtë me ta.Sipas raportit, “Netflix” planifikon të bëjë disa përjashtime nga politika e re e vaksinimit, duke përfshirë arsyet e moshës, mjekësore dhe fetare. NMasa të ngjashme janë marrë edhe nga ndërmarrjet e tjera përfshirë Facebook dhe Google për punonjësit që kthehen në zyrat e tyre.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu