• |
ide | kryesore

Presioni mbi Bashën/ Amerikanët kërkojnë largimin e Berishës nga selia e PD

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Sa më shumë kohë të kalojë, aq më i madh do të jetë presioni mbi kreun e PD-së Lulzim Bashën për të marrë një vendim, nëse është në anën e Berishës, apo në anën e amerikanëve. Deri tani ia ka dalë t’i japë formë një dyzimi “as mish as peshk” në lidhje me shpalljen e Sali Berishës “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Kur gazetarët e pyetën në konferencën e të enjtes, iu shmang përgjigjes.


Por këtë nuk mund ta bëjë edhe për shumë kohë. Ambasadorja Juri Kim vendosi ta mediatizojë trysninë ndaj Bashës dhe gjithë PD-së këtë të premte përmes një deklaratë të fortë nga selia blu.


Më e drejtpërdrejtë, nuk mund të ishte ambasadorja kur tha “do të ishte një ironi historike por edhe një tragjedi për këtë vend, jo vetëm për partinë, nëse partia do “të hante bar” për hir të interesave personale të një njeriu.”

Me “distancë” nga Sali Berisha, ambasada kupton përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD. “Kryetarët e partive do të futen në Kuvend dhe është e rëndësishme që të mund të shoqërohen nga deputetë që e meritojnë përfaqësimin e Shqipërisë. Do të jetë e rëndësishme që Partia Demokratike të mendojë për këtë çështje. Sikur e kam thënë edhe më parë, PD ka ruajtur një rol të pazëvendësueshëm për ta nxjerrë këtë vend nga diktatura nga komunizmi” tha ambasadorja.

Megjithëse i pozicionuar përballë superfuqisë së Departamentit Amerikan të Shtetit, Sali Berisha nuk bëri hapa pas. Kur u shpall “non grata” për korrupsion madhor, fillimisht paditi në Francë për shpifje sekretarin Blinken. Pastaj ktheu sytë nga PD dhe la të hapur idenë se edhe mund të rikthehej për ta rimarrë prap drejtimin e partisë.

Lexo edhe: Përplasja e fortë/ 24 orë luftë Berisha SHBA

Lexo edhe: Berisha ka një këshillë për Bashën në lidhje me Juri Kim

Lexo edhe: Kush po bën marrëveshje të fshehtë pas shpinës së SHBA/ Flet Berisha

Lexo edhe: Analiza/ Demokratët në grackën e anti- amerikanizmit

Forcën brenda në PD e shfaqi ende pa nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar. Në momentin që hyri në Pallatin e Kongreseve me dy gishtat lart, salla u ngrit në këmbë duke thirrur emrin e Berishës, shoqëruar me brohoritje dhe duartrokitje. Pamjet janë dëshmia më e mirë e presionit tjetër ndaj Bashës.

Ditët e fundit, Berisha lëshoi një akuzë të drejtpërdrejtë për ambasadoren amerikane ndërsa denoncoi atë që ai e quajti një aferë të dyshuar për korrupsion. Bëhet fjalë për angazhimin e institutit të Delina Ficos në sistemimin e dosjeve të mbetura pezull nga ngërçi i reformës në drejtësi, thuajse 100 mijë të tilla. Në denoncim Berisha ngrinte pyetjen që shigjetonte direkt ambasadoren amerikane Yuri Kim: A është kjo mënyra se si duhen shpenzuar paratë e taksapaguesve amerikanë?

Lexo edhe: Berisha thumbon Yuri Kim: Paratë e taksapaguesve amerikanë nuk duhet të shpenzohen kështu!

Lexo edhe: Refuzimi i Bashës për Juri Kim/ A e beson Berisha?

Lexo edhe: A është Berisha i pari nga ‘peshqit e mëdhenj’? Flet Yuri Kim

Në shtator ka premtuar se do të jetë në sallën e parlamentit, madje me energji të dyfishuara.

Por biseda e sotme mes amerikanëve dhe Bashës nuk vjen surprizë për këtë të fundit. Yuri Kim kujtoi se takimi sot ishte në vazhdën e bisedës që Basha kishte bërë me Filip Riker ekzaktësisht një muaj më parë.

Lulzim Basha nuk doli të fliste për gazetarët pas presionit publik që i bënë amerikanët. Ambasadorja la të kuptohet se i ka dhënë kohë për të reflektuar gjatë pushimeve. “Ka vendime të vështira përpara për të gjithë. Shpresoj që njerëzit të kenë mundësi të shplodhen gjatë gushtit dhe të rikthehen të ripërtërirë” e mbylli deklaratën e saj Yuri Kim./Lapsi.al

REAGIMI I BERISHES

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të ambasadores amerikane Yuri Kim e cila kërkoi përjashtimin e tij nga Kuvendi i ardhshëm pas shpalljes non-grata nga DASH. Berisha e ka cilësuar deklaratën e Kim si fyerje për të gjithë demokratët teksa shton se asnjë shpifje apo trillim nuk do ta pengojë atë të përmbushë misionin e tij të besuar nga zgjedhësit.

Njoftim shtypi

Sot ambasadorja e SHBA Yuri Kim, me nje deklarate fyese per cdo demokrat dhe shqiptar duke iu permendur barin, ne dhunim flagrant te misionit te saj, i kerkoi Kryetarit te PD qe Sali Berisha te mos futet ne parlamentin e ardhshem. Lidhur me keto deklaroj sa vijon:

Asnje shpifje, trillim apo sajim nuk mund te pengoje kurre Sali Berishen te permbushe misionin e tij te besuar nga zgjedhesit shqiptar ne mbrojtje te interesit kombetar dhe publik te shqiptareve. Qe nga data 19 maj 2021 dhe deri sot pas vendimit te Sekretarit Blinken, te bazuar ne lobimin korruptiv te Edi Rames dhe George Soros, armik i demokracise se shqiptareve dhe shpifjet e tyre, une i kam kerkuar dhe i kerkoj Sekretarit Blinken te publikoje çdo fakt, dokument apo prove qe ai ose kushdo tjeter mbi toke disponon per te faktuar ato qe ka shkruar ne vendimin e tij. Por deri sot nuk eshte publikuar asnje prove dokumet apo fakt vetem e vetem se ato nuk ekzistojne. Per te gjitha keto une kam njoftuar se kam paditur Sekretarin Blinken per shpifje ne Gjykaten Korreksionale te Parisit.

Deri sot Departamenti i Shtetit me zedhenesin e tij ka informuar se Sekretari Blinken vendimin e ka te bazuar ne raporte te NGO lokale, rajonale dhe nderkombetare, raportet e mediave dhe raportet investigative antikorrupsion te qeverise shqiptare.

Domethene vendimi i Sekretarit Blinken eshte bazuar ne raportet e armiqeve te mi, NGO te kontrolluara nga George Soros dhe raportet e mediave te kontrolluara nga qeveria dhe raportet sekrete te Edvin Rames te pa publikuara kurre ne Shqiperi.

Duke shprehur bindjen se vendimi eshte nje abuzim i paster me ligjin e Kongresit te SHBA, perdorimin e tij si arme kunder kundershtareve politik te multimilardierit George Soros dhe mikut te tij te ngushte Edi Rama, une pavaresisht nga keto perseri ftoj Sekretarin Blinken ti bej te gjithçka publike.

Perveç ketyre e ftoj Sekretarin e Shtetit te ndikoje tek Edi Rama qe te votojme ne parlament ligjin e vetingut te politikaneve.

Une dua ti rikujtoj Zonjes ambasadore se ke gabuar rende me barin qe iu permende demokrateve. Ne kete kontekst shprehja juaj se PD nuk mund te haje bar eshte nje fyerje per çdo demokrat dhe per çdo shqiptar te cilet citate te ngjashme i kane degjuar vetem ne diktature apo nga raciste albanofobe.

Se fundi, nuk e di nese takimi i sotem i Zj ambasadore Kim ka ndonje nxitje nga denoncimi im i marreveshjes se dyshimte qe u njoftua se u arrit ne prani dhe me nxitjen tuaj midis Kryetares se KLGJ, Llagami dhe Instutut East Ëest qe sipas burimeve amerikane drejtohet nga Delina Fico. Duke ju kerkuar mundesisht te beni transparente kete marreveshje ju siguroj se sikunder deri sot do te denoncoj çdo afere te dyshimte nga cilido dhe pa asnje hezitim.

Shqiptaret jane njerez te lire dhe me dinjitet qe nuk meritojne bar por transparence! sb

95 Comments

 1. Pra pas raportit te odihr per zgjedhjet, vemendja shkon tek berisha

  Pacavurre amasadore, pjese e
  Listpageses te rames

  nami me tendera droge korrupsion ama per ambasadoren kim fytyrebytha fajin e ka saliu

  Normal qe ben presion sepse keshtu e urdherojne.. gafes se blinken i duhet shkuar ne fund

  Jane harruar mbeshtrtjet tipike per noriegen mobutu seseko etj abuzues iran kontras,,mujahedeen dhe bin laden

  Por ketu eshte Europe, nuk eshte adrike apo amerike Latine, apo Afghanistan… ka interesa te tjere

  Bashen e mbeshtet Europa. Duket qarte percarja amerikane dhe rruga drejt be …

  1. Çfarë rastësie!
   Mbasi Esati shiti Shqiptarët e Kosovës me Jugosllavinë e re duke u bazuar në projektin e vjetër të Sorosit, PR e Noriegës kërkoi largimin e pengesës së vetme të minishengenit…

   Do jetë frymezuar nga darkat me velinat dhe spiropalat…

    1. Romans 1:29
     They have become filled with every kind of wickedness, evil, greed and depravity. They are full of envy, murder, strife, deceit and malice They are gossips

   1. I suflake, ne vend te shifni realitetin ne sy, preferoni ti tregoni njeri tjtrit pralla kospiracioniste. Si nuk doli nje nga ju suflaket e te thot: ve doren ne zjarr qe salehu nuk ka vjedh e vra. Ne menyr indirekte kete fakt e pranoni te gjith, dmth qe eshte cop muti. Po kjo nuk ju komplekson. Vazhdon salehu tu mbaj me suflake….. deri ne shtator.

    1. Ike ore sali karrma ike
     Ik si qen i ngordhur ike
     Ike se ste qas amerike ne dere o sali maloku

     Amerika eshte vend i bekuar eshte

   2. Murrizi shkruan : Ata ( PS-PD-LSI) jane pjese e se njenjtes tufe hajdutesh, komunistesh,neokomunistesh, mashtruesish ordinere, servile te peshtire, vemje, skuthe, hipokrite, te pa vlere, pa burrni, pa dinjitet, pa moral, pa kellqe, te piste, te pa bese, te ndyre dhe pervers, qe ndryshe ju thone e ndryshe mendojne e veprojne
    Kur ju takojne Ju, zgerdhihen qe te duken sikur qeshin, mbajne shenime qe te duken sikur ju degjojne, pranojne çdo gje qe te duken si pro perendimore, ju thone po po per çdo gje qe te duken si xhentile, tregojne, raportojne, spiunojne dhe shpifin çdo gje per kundershtaret apo rivalet brenda partise apo jashte saj duke menduar qe po ju sherbejne ose fitojne besimin Tuaj, rrespektin apo mbeshtetjen Tuaj
    Pra me pak fjale keta jane plehra, llumi dhe funderrina te shoqerise Shqiptare 30 vite post- komunizen qe jo bare, por hane M…. e njeri tjeteit, lepijne peshtymat e njeri tjetrit, falin te sharat dhe degjenerimet me rop shpije e liber shpije qe i bejne njeri tjetrit per te mashtruar Shqiptaret sikur luftojne njeri tjetrin
    Por e verteta eshte qe : keta jane BASHKE me njeri tjetrin prej 30 vitesh, vjedhin bashke, punojne se bashku, jetojne komshinj me njeri tjetrin, hane pine gezojne qeshin me njeri tjetrin dhe bashkarisht tallen me Shqiptaret e “ mashtrojne” nderkombetaret prej 30 vitesh sikur jane ne “ lufte” me njeri tjetrin
    E nderuar Zj Kim!
    Po si mund te shkeputen nga e kaluara komuniste, ish komunistet?
    Po bijte e tyre biologjik shpirteror dhe ideollogjik??
    Po ish spiunet e sigurimit te shtetit??
    Prej 30 vitesh ne krye te ketij vendi, kane qene vetem kjo kategori e ndyre e kesaj shoqerie
    Ne 30 vite Shqiperia ka patur 7 president( me gjith Meten), 9 kryeministra, 8 kryetare kuvendi, dhe afro 110 ministra
    Pothuajse qe te gjithe kane qene ose ish komunist, o bijt dhe bijat e tyre,o spiune te sigurimit
    E si u shkeputkan nga e kaluara komuniste me nje takim 1 oresh Tuajin me Lulin dhe me nje deklarate publike para mediave nga ana Juaj????????
    Bile keta jane kaq te peshtire, kaq te ndyre dhe kaq palaço ordinere, saqe diten takojne me Ju dhe pranojne çdo gje, naten mblidhen se bashku dhe mendojne si do tja bejne hallit qe kane me Ju
    Keshtu qe jo vetem Luli por edhe Rama, Meta e te tjere qe Ju takoni , jane te njenjte, ndaj mos harxhoni kohe ti takoni te gjithe, takoni vetem njerin ke te keni per kollaj dhe zere se keni takuar gjithe “ tufen”
    Me deklaraten Tuaj sot, keni bere qe deri ne shtator Basha do kendoj kengen e kengetares Artjola Toska
    “ MIRE ME VJERREN, MIRE ME BURRIN, LAFI I MIRE, ZBUT DHE GURIN”
    Ndaj po nuk filloi tu hetoj pasurine marramendese qe kane vjedhur nga parat e taksave te Shqiptareve, drejtesia e re nen mbikqyrjen e SHBA dhe BE, keta do hane jo bare, por M….. me garuzhde e kazan dhe do tu vij aq ere e qelbur sa as Ju nuk do ti takoni dot pa kundragaz, e as Shqiptaret nuk do rezistojne dot më nga ky lloj qelbesirlliku e do largohen nga ky VEND.

    1. O vellai karit, iku nuk iku Berisha, ti vazhdon te thithesh tymin toksik te plehrave ne Fierin e kuq.

     A i dhençi nga ditet tuaja “fushokut, bregorit” Paulin Ramazan Kristaq Rama i dhençi!

  2. Poshte korrupsjoni poshte barbarizmi Otomane Turke edhe Talibane që politikanet Shqiptare që kane ngriture në trojet tona poshte Erjon Çela thotë:

   Shume faliminderit Amerike .. Se me sa duket hajdutit vrasit diktatorit Sali Berisha po i vjen fundi në një menyre ose në një tjeter.. shpresoj të njëjtin fate të ket edhe ilir Meta dhe pastaje edhe Edi Rama të largohen nga politika dhe Lulzim Basha të
   Shkoje në burg ..🇦🇱🇺🇸🇪🇺🇦🇱🇺🇸🇦🇱 ..Pavarsishte se ne nuk kemi gjyqtare a po prokurore se pse jane të gjith të korruptume. Por le te shpresoj se një dite do ja dalim me ndihmen e Amerikes 🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇦🇱🇪🇺🇺🇸

   1. Unë jame Erjon Çela një gjyqtare kriminel hajdute që mbrone politikanet hajduta dhe vrase thotë:

    Haha komunistat e Saliut bare do hane por hajduti dhe familjen mafjoze të Saliut nuk e japin

 2. Kjo flet mu si PR i Rames

  Sikur e ka qit rama nga bytha….

  Ptuuu plehra njerez…me njerez si ju te vjen ndot te quhesh njeri

   1. Barin e hanin komunistet dikur dhe parimet nuk i shkelnin. Tani komunistet e rilindur nuk hane me bar por e pijne ate.
    Fuck off asshole patronazhist.

   2. Bar hante hekuran isai , je cun i ri, nuk.i njeh tollonat

    Fatkeqesi.per ju fugshklymat e lali erit dhe rampjelljes

  1. Aman bre, ku asht NAMUTI dhe GELBAZA, shkruni bre, se NAMYTI, Amerika bre!
   Apo doni byrek me gjize!
   Hani bar, ose pini bar dhe mos i shkelni parimet.
   Imperializmi amerikan do te mposhtet. Ne jemi grusht celiku rreth SRB-it.
   Pavaresisht se NAMUTI dhe GELBAZA pas kesaj do te vrasin veten.
   Por ata do te rrojne ne zemrat e cdo demokrati.
   Poshte imperializmi amerikan.
   Rrofte sa malet SRB-i. S-ali R-am B-erisha….

   1. Është e vërtetë që është Berisha ai që e përmendi për herë të parë emrin e dymetroshit, sëbashku me emrin e të atit.
    “Edvin Kristaq Rama”
    Përse ?
    Sepse babai i Edvinit, Kristaqi si ish antar i presidencës së Ramiz Alisë pati vënë firmën e aprovimit të dënimin me varje të një poeti kuksian antikomunist.
    Por është një naivitet e bile idiotësi e madhe që ti kundërvihesh Berishës duke kujtuar se po e “demaskon” ate duke i përmendur emrin e të atit , Ramë Berisha.
    Mbiemri Berisha është shumë i përhapur në Malësinë e Dukagjinit , në Kosovë e Shqipëri jo vetëm në myslimanë por edhe katolikë shqiptarë.
    Pothuajse në çdo familje shqiptare Berisha, në Kosovë e Shqipëri , ka pasur e ka një e më shumë dëshmorë patriotë që kanë dhënë jetën për liri në luftë kundër turqve e serbëve e të tjerët kanë luftuar që në “kullat”, shtëpitë e tyre malësore. të mos shkelte këmba e pushtuesit.
    Ndërkaq, përveç pëemendjes se emrit të ish kryeministrit e presidentit Berisha , edhe ate të gjymtuar në “Salih”, përse i përmendet edhe emri i të atit “Ramë” ?
    Ramë Berisha, babai i profesor doktor Berishës, nuk përmendet as për merita e as për korrupasion apo krime komunistësh.
    Kristaqi, babai i Edvinit , jo vetëm se si skulptor e pati harxhuar jetën e tij krijuese me portretet e kriminelit Enver Hoxha, por ekziston si provë, fakt, dokumenti ku shihet kjartë firma që ka hedhur si antar i presidenës komuniste për dënimin me varje të një poeti.
    Nga mediat alla Mero Gëlbaza kemi dëgjuar se Edvini e ka akuzuar të atin për motive fare banale morali familjar
    Por a e ka dëgjuar kush Edvin Ramën që të kërkojë ndjesë publike për bashkëfajësinë e të atit në varjen e një poeti antikomunist ?
    Zonja Kim besoj se është në dijeni të këtij fakti të dokumentuar.
    A nuk do të ishte më normale e më e nderëshme që ajo ti drejtohej PS me kërkesën që kryetari i saj duhet të japë dorheqje, meqë nuk ka dënuar krimin e babait të tij ?
    Nuk po i hyjmë skandaleve të shumta që kanë të bëjnë me shtimin e korrupsionit e kriminalitetit në Shqipëri gjatë qeverisjes Rama për të cilat ai do të duhej të shpallej “non grata” edhe nga burgjet normale.

 3. Berisha nuk esht krimeinel, ai esht lider historik i PD, ai esht i zgjedhur direkt me vote popullore, ligjin elektoral e beri USA me Edvin pordhen, ateher qar e shqeteson ambasadoren e USA. Ambasadore mos u mer me njerez qe jan ne pension, meru me qeverin dhe qeveritaret qe e shkyen shtetin duke vjedhur dhe ju prap me ata qe e kan mbyllur karieren dhe rrin ne pune te vet, apo ju djeg drejtesia dhe guximi qe ka ai njeri,zonje perse nuk rrini ne punen tuaj sepse jeni bere komplet e pa besuar per cdo problem qe nxirni.

  1. E pi perdite ps merak…., nicja rrugac , ndersa kim eshte public relations i rampjelljes, te dy ne ekipin e rames me qifen doshin lul herishen gon xhafen , sajme qorrin , lali erin fje teatrin kombetar!

   Pordhe me rigon o kim fytyrebytha, edhe si suimshklymi grenell ishte me serioz se ti

   Nivel rampjellje o kimete

   Kishim.donald.lu me.peshkun e.madh tani te kemi ty, domaldi eshte Kyrgyzstan ti.ne albanjen e rames…
   Fatkeqesi per kete popull qe ju legena ambassador mbeshtesni halabak si Rama.dhe veliaj

   Fati keq 500 vjet nen turqi, edhe 8 +4 me ramen jane hicasgje o kimete bytha

 4. Tani Kimetja e ka pak qe te shpallet non grata! Po kush do ta bej ? Presidenti? Kryeministri? Apo Luli? Po nuk e bet tani se shpejti do te shpalleni ju non grata!

 5. superfuqia me e madhe e botes, nuk shkon te sulmoje kinen per luften virologjike qe i shpalli planetit,

  sepse jane brek’e’byth me partine karmuniste qineze

  ne fakt superfqia, ka pefundu ne qokatare brumbujsh si edi palloshi…

  turp turp

  sales mire ti bohet, te ven mend te tjeret qe kur ndryshohen sistemet diktatoriale,

  vetem gjaku e lan gjakun e derdhur…

  nuk deshi me e bo, ja tani ju rtimblodhen klyshet e vegjel te bllokut,

  qe jane bukshkale ne fakt sepse duhet ti puthnin

  bythen nga mjesi ne darke,

  se i fali dhe ja dha mundesine te garonin me avantazhe ne tregun e lire…

  as per nder nuk ja diten, tani ta paguaje, qe ta marrin vesh te gjithe sa e rrezikshme eshte flama e kuqe

  1. Ohh landi po pse kujto se e le per burrni ato kane marre fund kina i qi para e mrapa shif tek lojrat ilimpike dhe e kupto kush eshte superfuqi

    1. O Tirons patronazhist “jocecen”: Diapazoni jot nese je vertet Tirons shkon deri ke caraci, kokrra e hudhres dhe gjiza. Vetem keto tre gjona qe te permenda kane ngel “Made in Tirona”, te tjerat jane te gjithe “Made in China”. Kshu qe Kina te qin para, mrapa, majtas, djathtas, e lart poshte:).
     Per te miren tende dhe te Paulinit, kam nje urim: Te qifshin patronazhisten Cecenet dhe Kinezet bashke:)!

 6. Kineze,duhapirese e fytyrnzire !Se cila eshte e mira e popullit,partise apo shqiperise njerzit po e shohin sheshit nga mengjesi ne darke se si vidhen,tallen e gajasen me interesat e tyre dhe mbushin xhepat e tyre edi rama me banden e tij dhe as geg e as mek per te e per to,por me pafytyresine me te madhe pozon dhe me Spirren e doganave,hajduten 5ml euro apo jane pak dhe s’ta ndien ty ?Me Nikon e pesticideve qe ne çdo vend te botes do kishte shkuar ne burg apo me Voden e arkes me peshk,ty ta solli ate ?!
  Mos kercit dhembet se je e korruptuar dhe as qe ia ndjen kujt per ty ?!
  Sali Berisha nese e kruani fort kthehet me krye te PD-se shume shpejt e gjeni vrime e futuni ju gjakprishur ,hajdute e te korruptuar,turp te kesh lavire …..!

   1. Amerika se rru shume a kthehet “maloku” ne PD, sic spo e rru as “maloku” se ca thote nepunesja e Sorrosit o te qifte maloku baxhellen.

 7. Hahahahahhahhahahahahahahhahbah Ne mbrojtje te Liderit Suprem Shpirteror te ktyre qe jane rrace paster me gjak blu te Salih Rrumpall Brrishes.
  Byrektorja ne aksion i ka kap Diarreja e po shkarkohen te portali lapsit te thym
  Ah ju jeni te mbaruar po akoma se keni marr vesh se jeni ne gjum si krytar shalngjituri-Hollandez Lyli

  1. dakord, te jap te drejte, por ju te kuqte, kur u bote pro-amerikane?

   sikur bojshit zbor me kunderajror dhe pushke te ndryshkme cdo jave,

   para se te pastrojshit bukeret qe ishin kthy ne hale publike

   ma i shpjego i cike

   1. Po te kuq e kam gjakun se te gjith njerzimi,por ju hyjnoret e plakut komunist qe u bo demokrat brenda nates nuk e kuptoni kte, se ju ka indoktrinuar gjysh i madh qe te vegjel duke ju thene qe ua solli ai demokracine dmth anarkine se demokracine karin solli,
    Sa per zbor e kunder ajror une jam dtlindje 1989 o komentusi blu, nuk e di fare per cfare po flet, po ju vazhdoni me parrullen blu demokrate e ata tjeret jane se sben te Kuq, Komunista, Karin pith duart ne cica si ka then Shote galica,,,,,kshuqe hajt tju bej mire bari se dhe jonxha o shtrenjtu pak

     1. Ik e shok ik se spask mhb tjeter, ik futi nje tas bar dhe mos harro dy gishtat lart deri sa ti nxirrni syt njeri tjetrit
      Te rroj PD me ne kryet Liderin Heroin e Ballcamos Salih

    1. O pikolo, lexo ndonjë shkrim të Berishës të atij viti kur ke lindur që të kuptosh që nuk u bë demokrat brenda një nate, por kultura dhe profesionalizmi i tij si mjek e bën atë demokrat të natyrshëm.

     1. Po ca shkrimi na tregon o shok se e dim te gjith si erdhi cfare beri kur erdhi, si rrembeu vrau dogji shkretoi me karten e te qenit Demokrat armiqte qe i kish mesuar nga baba Enveri. Ky lepirs buthe per pushyet qe ishte 25 vjet me teser partie qe rrinte mbi varke si peederast vetem e vetem se vdes per pak pushtet, ky qe e dogji kte vend para e mbrapa ky qe nuk ka lene krim pa i bere kti vendi, bashke me eskorten e vet qe e ndiqte nga mbrapa. Po per ca do tregosh shkrimet e kti karit te lales aman. Po rrini e mos beni ze se me te shemtuar beheni kur mundoheni ta mbroni, keshill kjo e fundit. Se kte e mori lumi me soj e sorllop, po kta akom se besojn u duket e pamundur qe kta mbreterit te legenosen ne kte fare faje.

 8. Kjo eshte nje perpekje e qarte qe pasi i dhane pushtetin t’i japin edhe opoziten, sepse Rama duhet te ndjeke nje axhende, axhenden qe i dikton ai qe e mbajti ne pushtet dhe qe do t’i dhuroje edhe opoziten ne pjate. Ai eshte sot me i fuqishem se kurre.

 9. Prap me opoziten mi Kimete shurra , Shqiperin po e vjedhin ka 8 vite e shkelyn te gjithen dhe ti prap fajin e ka Saliu 😂😹🤣te pakten beuni serioz njeher mo amon.

 10. O shpellkare rama nuk e ka pjerdh it salihun tete vjet,por amerika po e ka pjerdhurit deri kur u be non grada,erdhi koha qe ceceni juaj salih o shpellkare të haje baron qe enveri ja ka lene të oborri i shqupit,duroni qe te shikoni o shpellkare lepirsa e byrektore te salihut

 11. Po ca Amarikanesh ore, palacot e Sorrosit.

  Sal, Fight HARD!

  Futu ne Parlament dhe trogoju vendin tradhtareve socialist qe brenda punojne per oligarket, jasht per serbin.
  Si tha VV, well said!

 12. Po ca lesh ambasadoreje, kjo mbush valixhet me pare , as nuk i kellcet fare

  Lek or lek, e te japin mend ne konferenca per lirine, per transparencen, per demokracine, per ligjin…as qe u pellcet fare, i bejne hyzmet lekut
  Rama paguan kimetja del e llafos
  ..

 13. Pirdh pirdh o kimete .

  Rama ben kerdine anembane droge e korrupsion, qo llafos per barin qe do hame ne. Qysh do hame bar ne? Qysh ?

  I mbushi xhdpst per vete qo e flet per qejf qimetja sot, o po qo pun , pse lopa na ka pjelle qe te na vere ne loje qimetja
  O te hengert mortja

 14. Sali Berisha vdiq. I përhershëm qoftë kujtimi i tij. Ata që përdhunoi më shumë, ata e deshën më shumë. Në fund e zuri gjaku i Haklajve, Tropojanëve tjerë që vrau, gjaku i pafajshëm në Gërdec dhe gjaku i Shqiptarëve që vrau si skuth , nga larg, në bulevard me 21 Janar. I përjetshëm qoftë kujtimi tij.

    1. Ik o gojors patronazhist. I thashe motres tende te vogel te te beje te fala pasi mbaroi blowjobin-in.

     1. Motrës së vogël, si e ka emrim se e harrova, shumë të fala bëji.

    2. o “malok” te qifsha ne gop. Qikars, vrej motrat te gjitha te voglat e te medhat se si shume jane shtuar kopilat e rilindjes.

     1. Motrën e vogël lali, për merak e ke. Është më e mirë se ti. E ka lali xhan fare.

    3. O qikars, te kruhet bytha ne emer te partise e shoh. Te ngjithesh si patronazhisti pas kepuce:).

     Te fala familjes baxhello- rilindase.

 15. Ti hash KARIN O AMBASADORE SALES TI I HNGRE KARIN TOMES NGA NJE E BERE ME 3 DEPUTET
  JE E PA BESUSHME
  POPULLI VOTON KE DO DREJTESIA JOTE LE TA DENOI KUSH KA SHKELUR LIGJIN KENI 10 VJET VARENI NGA SELIA E P.S. AS NJE FJAL PER KORRUPSION NA ÇATE TRAPIN IK E QIU ME NIÇEN TANI

 16. Moj kimete nje pyetje kisha për ty

  Po pse calon gomari nga veshet??

  Po cte ka bere saliu ty? Te ka ngrene buken?

  O po sa para te ka dhene Rama thoj me mire

  Ju shfarofte flama ishalla

 17. Fashiteni këtë plagë, fashitni egon, fashitni psiqikën dhe gojën e babait tuaj dhe këtë të fundit mbylleni në azilin e pleqve. Mblidheni mendjen një herë e mirë se keni fëmijë për të rritur, keni edhe lekë e prona për ti justifikuar. Nuk luftohet dot fuqia amerikane me facebook-un e Sali Berishës dhe as me komentet e bishtpëllumbave të doktorit. Më duket se është ende herët që Viçidoli ti shpallë luftë Washingtonit qysh tani.

  Çojeni te azili i pleqve megjithëse edhe nga aty kam frikë se do e flakin në rruge. Dikujt do i vjedhi dominotë, një tjetri do i vjedhë kokrat e viagrës ndërsa ndonjë tjetër do e përgjojë pas dere. Huqi del me shpirtin!

 18. Cfare ironie. I vetmi perfaqesues i vertete i popullit ne parlament, i vetmi qe e ngre zerin pa frike

  ne interes te publikut, i vetmi qe denoncon aferat e punet e mrapshta te qeverise e KM-se, i

  vetmi depudet me integritet dhe i pakorruptuar kur i ka pasur te gjitha ne dore dhe nuk ka

  perfituar asgje vec pages , i vetmi qe eshte bere barriere e pakalueshme per ndarjen e Kosoves

  nga treshja famekeqe , i vetmi qe eshte kthyer ne “institucionin” me te besuar te publikut shqiptar

  per te bere publike shqetsimet , hallet e denoncimet e tyre, pikerisht ketij i kerkohet te ike nga

  parlamenti, ne nje kohe kur ky parlament eshte rezultat i zgjedhjeve te blera e te manipuluara,

  kur ne te ka perfaqesues te krimit te organizuar, kur ne te ka korrupsionist te niveleve te larta,

  kur ne te ka organizator te blerjeve te zgjedhjeve te faktuara edhe pergjimet e gazetes “Bild” dhe

  per hetimin e denimin e tyre u vu kusht nga Bundestagu gjerman dhe u privue Shqiperia nga

  hapja e negociatave.

 19. Falë Zotit që SHBA nuk e shpalli ‘non grata’ në qeverisjen e tij 2005-2013, se ishte kail ta radhiste vendin në krah të Iranit veç të mbronte Rolling Hillsin. Lajmi i keq është, që është shqiptar dhe na turpëron në faqet e para të gazetave ndërkombëtare. Lajmi i mirë është që është “kalë i ngordhur” e s’ka fuqi as të pjerdhë. E jo më t’i hedhë shkelma amerikanëve!Shpellkare të komunistit të fundit ne lindje hani mut deri kur të ngordhe salih karaxhic berisha si nje Qen rrugesh të vila ne gjirin e lalzit

 20. komunisti i fundit ne ballkan Sali Ram Katunari po shkon per lesh kari bashke me cecenet e tij pisanjose qe bijen ere te ndyre Shume shpejt do ti sekuestrohen dhe pronat e vjedhura nga ai dhe kopilet e tij distrofike dhe bllokohen gjithe paret e vjedhura

 21. @Don cte ha bytha mor te qift kina ropt more te perdhunoft saliu tetem mgjes drek dark, pse hyn si motershkerdhyer ne koment more pidhi zgjebosur
  Apo je Shkelzeni?? a tqifshin qente e lagjes mbesat e gruan e cupa ca ke

 22. Mirmengje Sali!

  Futu ne Parlament e mos u dorzo para borgjezve neokomuniste sorrosiste.

  Pash Zotin, merr nje EKRAN gjigand dhe tregoji LIVE Stream gjithe botes Mafien Shqiptare dhe bandat e kapura me pushtet.

 23. O plaku Mere. Merre me leng se mishi mbaroi. L’eri prallat me sorrosa o cop muti njeri. Kerkon prova e fakte ti hajdut vrases. Provat qe ke len i ka pa e i ka vuajtur cdo shqiptar o pidhmoter o tradhetar o fisqir i ndyr. Po e kerkon me cdo kusht fundin me te keq te mundshem. Ashtu qoft. Marrsh ate qe meriton.

 24. Salih Berisha
  Vodhe gjithçka der’ tek dhjami i hardhucës
  Tash,pse na ngjitesh si muti mbas kpucës?
  Hajdut,gore,i pabesë e Pinok
  Shpellar,zagar,tutkun e malok
  Mos shkel mâ n’xhamí,je nji me derrin
  As n’Férr s’ke vênd ,se ndyen edhe Ferrin.
  Për tridhetevjet rrethue me kopukë
  Servilë,rezilë,spiune,eunuke
  Ju túndè dosjet,mos me ta prishë rreshtin
  I mbâjte ne gjî,si qêni pleshtin
  E sot pleqnia t’ka ardhë me kulár
  Tmerri t’kaplon për ç’ke vjedhë e vrár
  Viktimat t’rrethojnë kur ulesh ne gjumë
  Çmëndshem uleret,prej goje nxjerr shkumë
  Sheh n’andër Luciferrin,tue t’çue te Furra
  Mbshtillesh m’jorgan, e mandej t’pshton shurra.
  Prilli i ketij viti ,vetem të shkundi
  Ende s’ke pà si do t’vijë fundi
  Nano t’a hodhi,o pléh o qelbsinë
  Ai iku ne Vjenë e Ti ne çmendinë
  Prandej trembesh e naten t’pshton shurra
  Se sheh SPAK-un tue t’çue tek Furra.
  Kolë Tivari
  *Kolë Tivari kâ kênë nji emblemë e Humorit shkodran.
  PËRGJIGJJUNI

 25. Partia Demokratike, në shumicë mund të vendosë të mbrojë Berishën, por për këtë duhet të vendosin vetë anëtarët e saj, pasi Lulzim Basha nuk ka guximin dhe përgjegjshmërinë politike të marrë vendim.

  Ato do të jenë dhe zgjedhjet reale të PD. Lideri i ardhshëm i opozitës shqiptare është ai që do të ketë guximin të jetë sot kundërshtar i Sali Berishës në këtë betejë. Të tjerët do të jenë pjesë e koshit të plehrave të Sali Berishës.

 26. Une skam lidhje me asnji parti, por kam nje pyetje per gjithe demokratet. A ja vlen te mbani Saliun dhe te rrini gjithe jeten ne opozite (ne rastin me te mire) apo te shkrini partine demokratike qe tek e fundit eshte pasuri kombetare (ne rastin me ekstrem)?! Nese SHBA e ka vendosur doktorrin ne listen e personave non grata, nuk e ka bere kot dhe kjo ska diskutim qe fshihen arsye reale qe ne nuk i dime, por qe edi rama te qendroje ne pushtet e te behet mbret vetem se ju nuk dini te distancoheni nga dikush qe do ju mbaje larg pushtetit gjate, kjo ska logjike! Per mua duhet te lahen duart me te shkuaren dhe te shikoni perpara, sepse Kim ja u ka thene troç ose sales do i hani koken ose do i hani karin dhe do rrini perjete nen sulltanin edvin

 27. Per sufllaqexhit e bodrumeve qe komentoni me tekste te gateshme dhe socialisti me i verber nuk e beson me qe e keqa e vendit esht Berisha kan 10 vjet ne pushtet e pan se nuk i benin gje dot skishin ku ta kapnin filluan planin B sulm politik po jan te deshtuar dhe kinezja bshk me ta
  Berishes Rama me kompani i kan premtuar shume gjera ne kembim te mbylljes se gojes dhe nuk ka peranuar Berisha nje Gabim ben tani duhet te mare drejtimin e P.D

 28. Ju kelysha te kuq jeni buburreca nate para liderit historik Z. Sali Berisha. Zoti e bekofte ate dhe te gjithe demokratet🙏🙏🙏

 29. Kimete ke te fala nga Rubi
  Nga Rubi i Sorosit jo nga Rubi i tiranes sepse ky i tirane i dergoj ne turqi qe u qep sumen ai i juai i pagun me dollare.
  Rubi u ben te fala edhe keshillit te ndrkullave sorosiane ne tirane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu