• |
ide | kryesore

Rriten sërish rastet në Maqedoninë e Veriut, konfirmohen 74 raste të reja

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një tjetër rritje e numrit të të infektuarve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.  Në raportin e fundit të ministrisë bëhet me dije se nga 4.582 testime janë regjistruar 74 raste të reja me koronavirus.


Prej rasteve të reja 16 janë në Shkup, 15 Tetovë, Kumanovë 8, Gostivar 7, Manastir 6, Kërçovë 5, Dibër 4, Strumicë 3, Prilep, Shtip dhe Sveti Nikole 2, Ohër, Gjevgjeli, Radovish dhe Berovë nga 1 raste.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu