• |
ide | kryesore

Scarlett Johansson po padit Disney për publikimin e ‘Black Widow’ në Disney +

-Instant, Paparazzi, Slider

Një nga yjet më të mëdhenj të Marvel është duke paditur Disney.


Aktorja Scarlett Johansson ngriti një padi në Gjykatën Supreme të Los Anxhelosit të enjten që pretendon se Disney shkeli kontratën e saj duke publikuar filmin e shumëpritur superhero “Black Widow” në shërbimin e tij të transmetimit, Disney+.Filmi u lëshua njëkohësisht në shërbim dhe në kinema, për të cilat padia pretendon se prishi një marrëveshje midis yllit dhe kompanisë. Padia pretendon se Johansson ishte dakord që paga e saj për filmin do të bazohej, në pjesën më të madhe, në arkën e filmit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *