• |
ide | kryesore

5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë kthehen nga Al Hawl, Rama në Liban për të ndjekur operacionin

-Instant, Lajme, Të fundit

5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë, familjarë të pjesëtarëve të ISIS, do të kthehen nesër në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Bejrutit për të ndjekur operacionin.


“Nga kampet e vdekjes në Siri, nesër në Shqipëri, falë një operacioni të gjatë e të ndërlikuar inteligjence në terren dhe ndihmës së paçmueshme të gjeneralit Abass Ibrahim”, shkruan kryeministri në Facebook.


Fytyrat e grave janë të mbuluara për arsye që gazetari nuk i ka bërë me dije, është treguar i kujdesshëm që të mos publikojë as emrat e tyre shqiptarë për t’u bërë me dije rikthimin e tyre familjeve në atdhe. Ndërkohë ministria e Jashtme, nuk ka dhënë asnjë detaj se çfarë po ndodh me shtetasit shqiptarë në Siri që prej riatdhesimeve të fundit.

12 Comments

      1. Jo mo e kemi fjalen per ata qe Amerika po i hedh ne koshin e pleherave. God bless America! Pd dhe lideret e saj fashista.

        1. Te te kujtoj Nanon apo ahmetaj duuke kaluar neper tahirin dhe oligarket e rames..cte te them o tepelens..me vjen peshtire te flas

  1. Nje foto qe flet sa njemije fjale! Dashnori dhe burri i i dashnores……qeveri mutacion kuplara!
    bythqimllekhajdutllek.ps.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu