• |
ide | kryesore

I vuri flakën ullishtës në Ksamil, arrestohet 25-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Ndërkohë që zjarret po karakterizojnë këtë periudhe të nxehtë në vendin tonë, duke shkatërruar qindra hektarë pyje dhe shkurresh, disa prej tyre nuk janë pasojë  e klimës por të vullnetit njerëzor. Një 25-vjeçar nga Ksamili është arrestuar sot në flagrancë pasi dyshet se gjatë ditës së djeshme ka djegur një sipërfaqe toke me ullishte në lagjen nr. 1 të lokalitetit turistik.


Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet E.Z., banues në Ksamil i cili akuzohet formalisht për veprën “shkatërrimi i pronës me zjarr”. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu