• |
ide | kryesore

Situatë emergjente në Përmet, digjen 23 hektarë pyje e kullota

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zjarret që kanë përfshirë sipërfaqet e pyjeve në Kutal të Përmetit kanë marrë përmasa të mëdha. Flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur sipërfaqe të mëdha pyjesh dhe kullotash. Bëhet me dije se janë djegur 13 hektarë kullota dhe 10 hektarë pyje. Ndërhyrja nga zjarrëfikëset është e vështirë për shkak të terrenit të thepisur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu