• |
ide | kryesore

Tronditet Ajax, ndahet nga jeta talenti 16 vjeçar: Gesser viktimë e një aksidenti rrugor, bashkë me të vëllain

-Instant, Sport

Ngjyrat dhe komunikata e Ajax u detyruan të tregonin përsëri për një zi tragjike. Bota e Heshtarëve, në fakt, është tronditur ditët e fundit nga vdekja e parakohshme e Noah Gesser, një 16-vjeçar premtues nga akademia e të rinjve. Djaloshi humbi jetën ndërsa ishte në makinë me vëllain e tij, i cili gjithashtu vdiq në një aksident me makinë. “Mendimet tona shkojnë për familjen, miqtë dhe të afërmit” është dedikimi i Ajax. Për këtë shkak, ekipi holandez luajti në miqësoren kundër Leipzig me shiritin e zi në krah.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu