• |
ide | kryesore

Video e frikshme: Shikoni si oqeani në bregun Atlantik të Argjentinës përpin shtëpinë (VIDEO)

Stil

Një video tronditëse tregon momentin kur një shtëpi ka rënë nga një shkëmb argjentinas në qytetin turistik Mar del Tuyú dhe në oqean.


Ngritja e niveleve të detit rimori tokën duke gëlltitur shtëpinë dykatëshe e ndërtuar midis viteve 1960 dhe 1970.


Video kapi shtëpinë e familjes duke u ndarë nga garazhi para se të binte shpejt në oqeanin Atlantik Jugor.

Fqinjët e tmerruar regjistruan momentin kur shtëpia u përpi nga oqeani.

Pronarët e pronës nuk ishin brenda kur ndodhi aksidenti.

Argjentina është një nga vendet e shumta që përballen me rritjen e nivelit të detit.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu