• |
ide | kryesore

Trafik i rënduar në Morinë-Kukës, mijëra qytetarë nga Kosova nisen drejt Shqipërisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Mëngjesin e kësaj të diele mijëra makina dhe dhjetëra autobusë kanë kaluar nga pika kufitare e Morinit për të pushuar në bregdetin shqiptar.


Rritja e temperatura ka sjellë gjithashtu një rritje të qytetarëve nga Kosova të cilët kanë zgjedhur të pushojnë në Shqipëri.


Rreth 30 mijë persona kanë shkaktuar bllokime në segmentin Morinë-Kukës në rrugën e Kombit. Radhët e gjata kanë shkaktuar trafik të rënduar, ndërsa situata vështirësohet edhe për shkak të temperaturave të cilat në Kukës arrijnë deri në 38 gradë.

 

1 Comment

  1. S,ka rruge . Edhe ato qe jane, pa standartin minimal.
    Inagurohet nje rruge me kthesa te rrezikshme mes fshatrave qe Rama e quan by- pass.
    Merrni kompani te huaja te bejne rruge, fusni dhe paret qe i keni vjedh ketij populli.
    Italia, sllovenia, por dhe kroacia , shume rruge kryesore i kane shitur te kompani me emer, pasi nuk i mbajne dot.
    As ndricimin e 5 km ne autostrade nuk mirembajne dot, me shume se gjysma nuk ndizen. Dhe aty ky kryemistri me ministrat kalojne cdo dite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu