• |
ide | kryesore

Turqia goditet nga tërmeti, regjistrohen 131 lëkundje në 12 orë

-Instant, Lajme, Planet

Një tërmet me magnitudë 5,5 ballë goditi brigjet jugperëndimore të Turqisë në orët e para të mëngjesit të së dielës. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi qytetin Datça të provincës Mugla në orën 7:31 të mëngjesit.


Vatra e goditjes ka qenë  14.85  km thellësi, më i madhi mes 131 pas-goditjeve  të raportuara pranë së njëjtës zonë në 12 orët e fundit.


Zëvendësministri i Brendshëm turk Ismail Çataklı tha në një postim në Twitter se deri tani nuk ka raportime për dëme apo viktima.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu