• |
ide | kryesore

Ariana Grande merr vaksinën kundër Covid-19

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja  Ariana Grande së fundmi ka zbuluar se ka bërë vaksinën kundër Covid-19.


Përmes rrjetit të  saj social,Instagram, Ariana ka inkurajuar të gjithë fansat e saj të vaksinohen pasi
pasi varianti Deltapo përhapet në të gjithë SHBA.”E vaksinuar dhe me maskë. Kjo gjë nuk ka mbaruar akoma. Do të doja të ndihmoja këdo që është hezitues ose kurioz në marrjen e vendimit të tyre. Vaksina ndihmon në mbrojtjen kundër sëmundjeve të rënda, shtrimit në spital dhe vdekjes dhe nëse tashmë jeni të sëmurë me COVID-19, ju ende duhet të vaksinoheni. Varianti i ri përhapet më shpejt tek personat e pavaksinuar. Delta është variant më i ri dhe të dhënat rreth tij po ndryshojnë vazhdimisht. Edhe nëse ke kaluar COVID-19, sërish duhet të vaksinoheni”, është  shprehur këngëtarja.


 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu