• |
ide | kryesore

Çështja Gërdeci/ SPAK ankimon vendimin e GJKKO për ish-ministrin Fatmir Mediu

-Instant, Lajme, Të fundit

SPAK ka ankimuar vendimin e GJKKO për ish-Ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Ankimi në gjykatë kundër vendimit për Mediun ështe bërë sot, ndërsa SPAK i kërkon apelit të pranojë kërkesën për gjykimin e ish ministrit.


Kujtojmë që pak ditë më parë Gjykata e Shkallës së Parë kundër Krimit dhe Korrupsionit ka rrëzuar kërkesën e SPAK për rihapjen e hetimit ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i akuzuar si një ndër përgjegjësit e tragjedisë së Gërdecit. Gjyqtari Erjon Çela vendosi që të rrëzonte Prokurorinë e Posaçme, duke mos i hapur rrugë rihetimit të ish-ministrit.


 

 

2 Comments

 1. me pulat e ngordhura merruni

  delijorgji vazhdon nderton edhe pse u denua
  drejtori i mejkos , pinari u denua

  mediun e keni pas 8 vjet per ta rikthy , nderkohe gjema te medha kane ndodhur qe prekin jeten e mijra qywetareve , por ASPAKU merret me pulat e ngordhura,

  gjen kohe per ankimimin ama nuk gjen kohe per te zbatuar vendimn e gjykates kushteutese per teatrin

  ZERO VEPRIME HETIMORE PER TEATRIN

  tani qe po e mendoj , jane nja dy plaka qe shesin te lagjia ime, i ka kap bashkia por ato nuk zejn mend, PSE NUK I FUT ASPAKU ne burg plakat, per korrupsion dhe evazion madhor fiskal!?

  ishalla ju aspaksat ju nem nonji nga ato high end prostitutes, ju renet flama mu ne gjuhe…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu