• |
ide | kryesore

Një viktimë dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar një numër i lartë i rasteve të reja me Covid.


Në raportin e fundit të ministrisë bëhet me dije se nga 3.087 teste të kryera janë regjistruar 54 raste të reja me Covid-19 dhe një person ka humbur jetën.


Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 156.506 raste, prej të cilëve 150.399 janë shëruar, kurse 5.494 kanë ndërruar jetë.

Ndërkohë aktualisht në vendin tonë janë 613 raste aktive me koronavirus.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu