• |
ide | kryesore

Roma mbetet me gisht në gojë. Xhaka vendos për Arsenalin

-Instant, Sport

Arsenali duket se do ta pengojë lëvizjen e mundshme e mesfushorit me origjinë shqiptare, Granit Xhaka drejt Romës së Mourinhos. “Xhaka (28) do të qëndrojë te Arsenal” thotë trajneri i ‘topçinjëve’, Mikel Arteta. Pavarësisht ofertës nga Roma, trajneri siguron që kosovari do të vazhdojnë edhe sezonin e ardhshëm: “Ai do të qëndrojë, është një pjesë kyçe e planeve tona”.


Topçinjtë’’ i kanë ofruar një kontratë të re dhe për pesë vite te tjera, dhe goli i shënuar kundër Çelsit në miqësoren e djeshme duket sikur i ka vene gjerat ne vend.


Vetë Xhaka me anë të një postimi në llogarinë e tij në ‘’Instagram’’ ka shuar të gjithë zërat e merkatos duke shkruar: ‘’Ndihem shumë mirë kur kthehesh në shtëpi’’. Ndonëse Roma ka pothuajse dy muaj që pret një transferim të tij, Murinjo duhet të kërkojë një alternativë tjetër në vend të Xhakës.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.