• |
ide | kryesore

Unaza e Madhe/ Balluku inspekton punimet: Para 31 gushtit hapim tunelin e 5-të

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja Belinda Balluku ka inspektuar mëngjesin e sotëm punimet në lotin 2 të Unazës së Madhe të Tiranës, te Mbikalimi i Pallatit me Shigjeta- Sheshi “Shqiponja”, ku janë realizuar afro 50% e punimeve. Në këtë segment po punohet me tre turne dhe po avancohet përditë për të përfunduar e vendosur në dispozicion të qytetarëve.


Balluku njoftoi se brenda vjeshtës do të jetë e aksesueshme pjesa lindore e Unazës së re nga TEG-u te Materniteti i ri, ndërkohë që deri më 31 gusht do të jetë hapur edhe tuneli i pestë.


“31 gushti, afati për sa i përket tunelit të pestë në këtë aks dhe më pas vijojmë me dorëzimin e pjesëve të tjera. Për pjesën lindore të Unazës së Re, nga TEG-u te Materniteti i ri janë planet që të përfundojnë brenda vjeshtës të gjitha lotet dhe t’i lidhim me njëra-tjetrën të jetë i aksesueshëm brenda dy muajsh”, tha ministrja.

2 Comments

  1. Lejini keto traplliqe, tuneli 1, 2 5, 6 etj si tunel zhapikesh.
    Keni mbush ne pik te mengjesit gjith mediat.
    Dilni te gjithe si qeveri e mobilizohuni te fikni zjarret , ate pune beni. Nuk e shikoni cfare tragjedie po ndodh nga zjarret ????????????????
    Meqe do te flasesh ,shko shiko ate rrugen e Rinasit se cfare behet dhe paralelet e autostrades ku gropat po bllokojne bizneset kryesore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu