• |
ide | kryesore

110 raste të reja dhe një viktimë nga Covid në Kosovë në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 110 raste të reja dhe ka humbur jetën një person.


Gjithashtu gjatë orëve të fundit betejën me Covid e kanë fituar 2 person.


Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 108 623 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 2 267 qytetarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu