• |
ide | kryesore

Ndërpritet operacioni i shuarjes së zjarrit në Dukat të Ri, rrezikohet ushtria

-Instant, Lajme, Të fundit

Operacioni i shuarjes së zjarrit në fshatin Dukat i  Ri për shkak të erës së fortë që po fryn në veriperëndim është ndërprerë. Kjo është bërë për shkak se rrezikohen grupet e ushtrisë që kanë shkuar për neutralizimin e situatës.


Një numri i konsiderueshëm i Forcave të Armatosura mbërritën në Dukat të Ri për të bërë të mundur një kordon, ku do punonin me lopata për hapjen e një kanali që do të ndërpriste përhapjen e zjarrit edhe më tej. Ishte vetë kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, i cili me të vajtur në vendin e ngjarjes dha këtë urdhër.


 

3 Comments

 1. Amani more,……….amani, mos e ka gjetur gjekafshe Stalinin, apo sic perdor nje nga 30 emrave te rinj, Vlonjati nga Dukati.

  1. Nje zjarr i madh n’a kish rene
   Nje dem i madh n’a kish ngjare
   Ne katundin Dukat
   Ishin djegur shtate gomare

   Dhe dhe Stalini duke bredhur
   Kerkonte gomarin e tija
   Neper flake ai vraponte
   Deri sa koqet do i pervelonte

   Ah pulisht te kame munduar
   Me ullinj te kame ngarkuar
   Ne pazar te Vlores
   Te kame cuar

 2. Nje zjarr i madh n’a kish rene
  Nje dem i madh n’a kish ngjare
  Ne katundin Dukat
  Ishin djegur shtate gomare

  Dhe dhe Stalini duke bredhur
  Gomarin e tij kerkonte
  Neper flake duke u hedhur
  Deri sa koqet do i pervelonte

  Me ne fund e gjeti gomarin tek rrusht
  Dhe kokes i binte me grusht
  Ndersa koqet ia ferkonte
  Me ngasherim zuri te vajtonte

  “Ah Pulisht te kame munduar
  Me ullinj te kame ngarkuar
  Ne Vlore te kame cuar.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu