• |
ide | kryesore

Qeveria update-on shifrat: Sa persona janë vaksinuar deri tani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zbulon se deri më sot në Shqipëri janë kryer 1 milion e 221 mijë e 640 vaksinime.


Manastirliu thekson nevojën që kjo mbulesë vaksinale të rritet edhe më tepër.


Muaji gusht është i hapur për çdo shqiptar mbi 18 vjeç që do të vaksinohet dhe ministrja ripërsërit ftesën që të gjithë t’u drejtohen qendrës shëndetësore më të afërt për të marrë dozat.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu