• |
ide | kryesore

Reperi DaBaby kërkon falje për komentet homofobike

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi DaBaby ka kërkuar falje për komentet e rreme dhe nënçmuese që bëri për meshkujt homoseksualë dhe personat HIV gjatë një festivali muzikor në Miami.


Ky veprim vjen disa ditë pasi komentet e tij u dënuan kryesisht nga muzikantë të shquar, anëtarë të komunitetit LGBTQ+ dhe jo vetëm.


“Dua t’i kërkoj falje komunitetit LGBTQ+ për komentet lënduese dhe nxitëse që kam bërë,” shkroi reperi në një shënim të postuar në faqen e tij në Instagram. “Përsëri, kërkoj falje për komentet e mia të keqinformuara në lidhje me HIV/AIDS dhe e di që arsimimi për këtë është i rëndësishëm.”

Elton John, Madonna, Questlove dhe Dua Lipa ishin ndër ata që folën kundër komenteve të tij, të cilat u bënë gjatë festivalit muzikor Rolling Loud në Miami muajin e kaluar.

Pasi bëri komentet dhe mes reagimeve në rritje, DaBaby fillimisht qëndroi sërish pranë komenteve të tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu