• |
ide | kryesore

Jennifer Lopez shmang njerëzit e pavaksinuar

-Instant, Arkiva, Paparazzi, Slider

Jennifer Aniston shmang nga rutina e saj njerëzit që kanë refuzuar të vaksinohen.


Ylli i ‘Friends’ ka pranuar se i vjen keq për faktin që detyrohet të ndalojë takimin me ata që nuk janë të gatshëm vaksinohen.


Ajo i tha revistës amerikane InStyle: “Ende ka një grup të madh njerëzish që janë anti-vaksinës ose thjesht nuk i dëgjojnë faktet. Është një turp i vërtetë.”

“Unë mendoj se është detyrimi juaj moral dhe profesional për t’u informuar, pasi ne nuk jemi të gjithë të testuar çdo ditë. Është e ndërlikuar sepse secili ka të drejtën e mendimit të tij – por shumë opinione nuk janë të bazuara në asgjë përveç frikës ose propagandës. ”

Aktorja 52-vjeçare ka qenë duke xhiruar sezonin e dytë të “The Morning Shoë” në mes të pandemisë dhe përshëndeti ekipin e epidemiologjisë që ata kishin në xhirime, gjë që e bëri atë të ndihej e qetë duke shkuar në punë.

Ndërkohë, Jennifer këmbënguli se ajo nuk ka në plan të lërë aktrimin së shpejti.

4 Comments

 1. Car kurve kjo, dhe ju qe i beni jehone ksaj mashtruese.
  Cilat fakte thojne qe vaksina ndihmon ne ndalimin e perhapjes se virusit???
  Asnje, biles eshte e kunderta, nje person i vaksinuar ka me shume probabilitet te jete bartes dhe transmetues i Virusit, ne krahasim me nje te pa vaksinuar.
  Studimet ne Izrael jane mjaft te qarta, mbi 80% a te vaksinuarve jane bartes te virusit.
  Te mos permendim ketu faktin qe kompanite qe prodhojne vaksinat, nuk japin asnje garanci per efektet anesore te Vaksinave. Edhe po vdiqe nga vaksina nuk mban asnje pergjegjesi.

 2. Dikush tja shpjegoje ksaj kares qe vaksina nuk e mbron..mund te semuret dhe te shperndaje virusin njisoj si te pavaksinuarit ne mos me keq.
  Rrini larg te vaksinuarve me pfizer e moderna se shperndajne virusin..

 3. Kjo ka frike, se te pa vaksinuarit te lene me barre, kurse te vaksituar kane probleme me keto pune. Jane pak a shume, te tredhur. 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu