• |
ide | kryesore

Përfshihet nga flakët një banesë në Dukat

-Instant, Lajme, Të fundit

Një banesë në fshatin Dukat është përfshirë nga flakët. Mësohet se shkak për nisjen e zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat janë duke u ndihmuar edhe nga banorët.

Nuk dihet ende dëmi që ka bërë zjarri apo nëse ka të lënduar.


Kujtojmë se fshati ka qenë i rrezikuar edhe nga vatrat e zjarrit që kanë qenë aktive në pjesët e malit. Pas ndërhyrjes së Forcave të Armatosura flakët u vunë nën kontroll dhe kështu u largua edhe rreziku nga banesat.

1 Comment

 1. Nje zjarr i madh n’a kish rene
  Nje dem i madh n’a kish ngjare
  Ne katundin Dukat
  Ishin djegur shtate gomare

  Dhe dhe Stalini duke bredhur
  Gomarin e tij kerkonte
  Neper flake duke u hedhur
  Deri sa koqet do i pervelonte

  Me ne fund e gjeti gomarin tek rrusht
  Dhe kokes i binte me grusht
  Ndersa koqet ia ferkonte
  Me ngasherim zuri te vajtonte

  “Ah Pulisht te kame munduar
  Me ullinj te kame ngarkuar
  Ne Vlore te kame cuar.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.