• |
ide | kryesore

Tjetër vatër zjarri në Mallakastër (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr me përmasa masive ka rënë mesditën sotme në Mallakastër. Banorët kanë njoftuar për zjarrin e rënë që ka marrë përmasa në fshatrat Gadurove,Cerriledhe Selite. Burimet bëjnë me dije se janë djegur dëri tani mbi 35 hektar pyje dhe ullishte ndërkohë që zjarri po influencohet edhe nga era. Sipas informacioneve të marra nga banoret rrezikohet lagjia Mushonjë në Cerrile. Bashkia Mallakastër është në teren me emergjencat civile zjarrfikëse punëtorë dhe vullnetarë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu