• |
ide | kryesore

Miley Cyrus në mbrojtje të DaBaby pas deklaratave skandaloze: Duhet të flasim me të

-Instant, Paparazzi, Slider

Miley Cyrus po tregohet më e mëshirshme reperin e dhunuar DaBaby mes pasojave të vazhdueshme mbi komentet e diskutueshme që ai bëri në festivalin “Rolling Loud”.


Banori i Cleveland, 29 vjeç, shqiptoi disa vërejtje homofobike dhe faktikisht të pasakta në lidhje me virusin HIV/AIDS ndërsa ishte në skenë në Miami më 25 korrik, gjë që ndezi zemërimin dhe që atëherë ka frymëzuar disa festivale muzikore për ta hequr atë nga listat e tyre e artistëve pjesëmarrës. “Si një anëtare krenare dhe besnike e komunitetit LGBTI, shumica e jetës sime i është kushtuar inkurajimit të dashurisë, pranimit dhe mendjes së hapur”, filloi Cyrus, 28 vjeçe, në një letër të publikuar në Instagram të mërkurën.


Në vend që të sulmonte DaBaby-n, “Hannah Montana” u përpoq të komunikonte vlerën e ‘edukimit’ të injorantëve në vend që t’i ‘anulonte’ ata. “Interneti mund të nxisë shumë urrejtje dhe zemërim dhe është bërthama e anulimit të kulturës…por besoj se mund të jetë gjithashtu një vend i mbushur me edukim, bisedë, komunikim dhe lidhje”, shkroi ajo.

Miley tha se është ‘më e lehtë të kritikosh/anulosh dikë sesa të gjesh falje dhe dhembshuri në veten tonë ose të marrësh kohë për të ndryshuar zemrat dhe mendjet’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.