• |
ide | kryesore

William dhe Kate në Sicily për pushime verore

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi William dhe Kate këtë verë duket se do të kthehen në Cornwall për një qëndrim në ishujt e bukura Scilly. Zgjedhja e një destinacioni britanik nuk është aspak befasuese për vetë faktin se edhe pse rregullat kufizuese të pandemisë brenda Mbretërisë së Bashkuar janë hequr, kjo vijon të jetë një çështje mjaft shqetësuese për qytetarët.
Duket se familja mbretërore ka një lidhje shumë të veçantë dhe shpirtërore me këto ishuj pasi ky ishte mjedisi për pushimet e William në 1989, me nënën etij, princeshë Dianën.


Kujtojmë se para se princi George të bëhej gati për të nisur klasën e parë, Princi William dhe bashkëshortja e tij, Kate kanë jetuar në shtëpinë e tyre në fshat, 2 milje larg rezidencës së Mbretëreshës.
Ndërtesa e quajtur ‘hall’ daton që në shekullin e tetëmbëdhjetë. Dikur, kjo vilë përdorej nga Duka dhe Dukesha e Kent-it, e ndërsa më vonë nga shoku i ngushtë i princit Charles. Kjo shtëpi ishte dhurata e dasmës për William dhe Kate nga Mbretëresha. Doni të dini sa kushton e gjitha? 30 milion £. Kësaj ndërtese i është bërë një restaurim i brendshëm që ka kushtuar 1.5 milion £, ndërsa pyjet rreth e rrotull janë një domosdoshmëri për ta bërë ambientin e familjes sa më privat.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu