• |
ide | kryesore

Hoteli i Star Wars i Disney vjen me një çmim larg parashikimeve

-Instant, Paparazzi, Slider

Disney zbuloi çmimet për hotelin e tij të ri, të shumëpritur Star Wars të Mërkurën dhe kostoja për t’u zhytur në një galaktikë shumë, larg për disa ditë nuk do të jetë e lirë.


Hoteli Disney (DIS) me bazë në botë Galactic Starcruiser është në thelb një anije lundrimi e vendosur në hapësirë, me çmimet që përputhen. Kompania thotë se është “historia më zhytëse e Luftërave të Yjeve të krijuara ndonjëherë”, dhe për të marrë pjesë mund t’ju duhet të shpenzoni 6,000 dollarë për dy netë.


Hoteli, i cili hapet në pranverën e vitit 2022, faturohet nga Disney si një “përvojë e re revolucionare dy-natëshe ku ju dhe grupi juaj do të filloni një aventurë të parë të këtij lloji të Luftës së Yjeve që është e juaja.”

Pavarësisht se është në tokë të thatë, çmimi është i ngjashëm me modelin e anijeve të lundrimit të Disney në det: një çmim i caktuar për një udhëtim shumë-ditor, me argëtim, ushqim dhe pije të përfshira.
Kompania zbuloi tarifat e kabinës për hotelin të mërkurën: Për një qëndrim dy netë, kushton 4,809 dollarë për dy mysafirë në një kabinë, 5,299 dollarë për tre mysafirë (dy të rritur dhe një fëmijë) dhe 5,999 dollarë për katër mysafirë (tre të rritur, një fëmijë).

Pra, çfarë ju sjell 6,000 dollarë në hapësirë?
Sipas Disney, ai çmim mbulon një “argëtim të vazhdueshëm, gjithëpërfshirës dhe ndërveprues, ku zgjedhjet përcaktojnë përvojën tuaj”, vaktet tuaja (pa alkoolin) dhe pranimin në Hollywood Studios të Disney, shtëpia e tokës me temë Star Wars, Galaxy’s Edge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.