• |
ide | kryesore

Situata me zjarret në Greqi, disa zona në Atikë do të mbesin pa energji elektrike

-Instant, Lajme, Planet

Për shkak të situatës emergjente të krijuar nga zjarret, autoritetet në Greqi njoftojnë se në disa zona do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.


Kryesisht rryma do të stakohet në disa zona në Atikë.


Gjithashtu HEDNO, i bën thirrje qytetarëve që të shmangin përdorimin e ashensorëve, si edhe gjatë orëve të pikut kryesisht në orën 13:00-15:000 dhe 18:00-22:00 të shmangin përdorimin e pajisjeve elektrike.

Kujtojmë se Franca i është përgjigjur kërkesës së Greqisë për ndihmë. Këtë të premte janë dërguar 83 zjarrfikës dhe pritet që të mbërrijnë edhe dy helikopterë për të shuat zjarret në pyje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu