• |
ide | kryesore

Rama tallet keq me Ramush Haradinajn/I tha Merkelit e Macronit: “Nuk më ha…për ta”

-Instant, Të fundit

Edi Ramës nuk i del e keqja me Ramush Haredinajn. Ai ka shfrytëzuar një postim të gjatë gjoja kundër pseupatriotëve shqiptarë për të treguar një episod nga Takimi i liderëve Ballkanikë që u mbajt në Berlin me disa vende të BE ku drejtonin Merkel dhe Macron. Ky samit i famshëm, ku Kosovës qeveria e së cilës në atë kohë drejtohej nga Ramush Haredinaj, iu kërkua heqja e taksës 100% është treguar në mënyra të ndryshme nga protagonistët. Haradinaj akuzoi Ramën dhe Thaçin se u bënë me liderët e huaj kundër tij. Tani Rama pretendon se presidenti francez dhe kancelarjagjermane i ofruan Haradinajt në këmbim liberalizimin e vizave po ai nuk u tërhoq.

Shihemi në gjyq”/ Historia e gjithë përplasjeve Rama- Haradinaj


“..e kam jetuar në vetë të parë “tregimin e arave”, deri në pikën që një lider kosovar i’a futi në sy të Merkelit e Macronit, “mu nuk më han luli për kta!” dhe mu aty e humbi rastin historik t’ia hiqte vizat Kosovës, të cilën e bëri lolo në sytë e aleatëve të saj të pazëvendësueshëm strategjikë me marrëzira kinse patriotike” ka shkruar ai.

Për fyerjet e ndërsjellta Rama e hodhi në gjyq Haradinajn por më pas u tërhoq. Por kryeministri shqiptar nuk është rezervuar të përdorë epitete cinike ndaj pothuajse të gjithë liderve kosovarë. Ai përpos haradinajt, Isa Mustafën e ka quajtur tinzar, Albin Kurtin marksist, Tha[in që e kishte mik e sulmoi kur nuk i erdhi në takimin e durrësit për mini Shengenin e kështu me radhë.

Këtë herë ka përdirur një fjalor me doza gati porno për të përshkruar komunikimin e Ramushit me liderët e Europës.

©Lapsi.al

21 Comments

 1. Si vje turp gerdalles se Surrelit,??o plere burre perse i ngaterron te tjeret me veten o qen e bir qeni, po njeri me porno se ty s ka bota dhe mendon se do ua hedhe te tjerve??jo ore bir i kurves jo se me funderrin se ty s ka bota per gjuhen qe perdor ti.

 2. Hahaha o pallosh ke fillu duke lare mut me shurre tashi se po e sheh se e ke dhjere pak dhe je bere tabele qitje sidomos nga shqiptaret e Kosoves. O bythqim mashkull, Haradinaj mire keq me aq sa di, por te pakten ma me burreri dhe me ndjenje atdhedashurie qe mos te pranoje asnje vendim qe nuk eshte ne te miren e Kosoves.

  Kosoves do ja kishin hequr vizat aq sa ti hapen ty negociatat o pleh!

 3. Rama eshte kryeministri me i suksesshem i Shqiperise ne 100 vjet prandaj dhe sulmohet nga katalet dhe cecenet e PeDes

  1. Me i suksesshem ne 100 vjet qe e renditi Shqiperine te paren ne Europe dhe te treten ne bote per korrupsion. Mos te flasim dhe per Narco shtetin… Per zotin kryeminister si ky vertet skemi pare keto 100 vjet.

   Te befte mire sufllaqja o te qifshin cecenet Paulinin.

  2. Cfare suksesi ka korr? Ate qe hap vit per vit negociatat. Kari lales suksesi maret me rezultate konkrete dhe jo me brockulla. Per brockulla po qe eshte me i miri.

  3. Ja i ploqja, duket hera heres! Siç rrene gjithmone ky doçi juaj, Haradinaj nuk i ka thene per Merkel e Makron:Nuk me ha lluli per keta, por Doçit pas i ky llum i fliste Haradinajt ne anglishten cope cope ne s’y te dy liderve deri sa ky u merzit dhe i tha à m’ ha karin? Aty doçi iku si qen me bisht nder shale dhe kjo nuk e le te qete.

 4. O patriotë, aty shkerdhehuni dhe para Ramës mos e ulni kokën.
  Kurrë nuk I duam vizat, vetëm Rama të jetë tradhtar.
  Mirë që populli shqiptar nuk është budalla, dhe nuk mendon hiç si ju, që të keni mundësi të vrisni veten , kur Rama të fitojë përsëri më 2025 dhe siç ka thënë Andi Bushati edhe më 2029…
  Po deri atëherë, nuk do të ketë mbetur këmbë patrioti….

  1. Ti je Mal Kari jo Mal Cori. Vizat na i hoqi me te paren ai i keqi para ketij po ky i “miri” pas atij “te keqit” na lodhi duke i hapur negociatat cdo vit. Po me duket se eshte lodhur dhe vete Paulini duke na i hapur keto negociatat me BE saqe tha te provoj ti hap negociatat dhe me Jugosllavine. E cna myten bythqirat e Rilindjes mer ja qr. Ca mut sperme paskeni qene mer plena!

 5. Pse beni sikur se njihni ramushin qe nuk jepte asnje periudhe pezull takses 100% te mallrave serbe me megjithe garancine e merkelit. Merr kokezdruktha bej politikan.

 6. Rasti nuk ka lidhje me vizat. Regjimi i vizave ishte premtuar nga zyrtaret e BE se do binte menjeher pas demarkacionit me Malin e Zi, premtim ky qe BE nuk e mbajti. BE eshte e babesueshme dhe e ka toleruar shume Serbine, por ramen e paska zene amnezia dhe flet bruçkulla per te justifikuar rolin negativ te tij ne keto procese.

 7. Magnola,je nje superplehre……!
  Ramush Hajredini dhe familja e tij jane ata qe kane dhene pafund per Kosoven !
  Ju bij kurvash pa atdhe e te pafe,normale do kapeni me lisat e burrat e ketij kombi !
  Ramushi i ka thene Edvinin na Rrofsh Karin,shqip,dhe troç,e nese do jepte nje pergjigje e kishte degjeneru per 2 min.,kete pleh tradhtar e sherbetor greko-serb !
  Edi Rama eshte fatkeqesi kombetare,kur e sheh veten te vogel fare ,sulmon kedo edhe ato qe ja kane thene ne sy se je nje palomaskara qe per nje terheqje ne Serbi nen efektin e Droges dhe Alkolit tani duhet te beje ndyresiren !
  Mbase po e kruan bythen e piste,rende fare me Kosoven,ata do ja shkerrdhejne mamane persevdekuri,nuk jane si ne dele e bythpambuke makiatosh !

 8. Po ti mor antishqiptar si po sillesh me Europën!!!Ti që as do tha dish për ta por e ke menien të Vuçiç e Erdogan. Ti që po e kthen Shqipërinë në çifligun tënd dhe pse Europa të ka bërë vërejtje pas vërejtjeve. Ku krahasohesh ti me Haradijnën.

 9. Shkëlzen Berisha, njeri me gjyshe serbe të pastër, me gjyshe përzierje shqiptaro- bashnjake te Plaves, me fëmijë motre të përzier shqiptaro- boshnjake, i kompleksuar nga origjina e tij tërësisht jugosllave (dajës së vet i kanë pas thirrë Gim jugosllavi në Tiranë), ka disa ditë që përpiqet në portalin e tij të distancohet nga raca e tij, me një kompleks inferioriteti, që e kanë zakonisht gjithë “nacionalistët” ballkanas, që kanë gjak të përzier.

  Rastet e nacionalistëve serbë që bënë maskara në emër të Serbisë mbi popujt e tjerë nga kishin vetë origjinën, janë të shumta. Aty përfshihet dhe Karaxhiçi, që ngjan aq shumë me Sali Berishën jo vetëm nga pamja,shpellkaret cecenet shurranjoset e salihut mundohen të mbrojne nje shpellkar kosoKar si ramushi i haradinajve

 10. Ulen Malet
  Ngrihen halet.
  Dava kelyshesh qe pollen komutnistat pa breke….
  Me kurvat qe mbeten pa kodoshet italiane.
  Kapitulloi italia.
  “Partizanet chobane te zgjebosur barkthate”+ kurvat pollen keto rriqra qe po e chfarosin Kombin..
  Ik me vrap nga syte kembet….?

 11. Haradinaj ka ca ka por ju njerez qe hani groshe dhe shikoni telenovelat e Rames duhet te dini qe.

  1. Ai burre ka shrep pushken dhe ka luftuar kundra Serbit ne 99. Rama kur ishte student ne vitet 90 u be qe gjoja pjese e levizjes studentore, kur te gjithe vendosen te hyne ne greve urie Rama iku ne shtepi te mami, pyeteni Blendi Gonxhen se ka qene edhe ai .Pra njeri shkrepi pushken per vendin e tij tjetri jo lufte po as greve nuk beri.

  2. Kur Sebia nuk e njeh si shtet Kosoven atehere pse kerkon te bej tregti ne ate vend, ne nje krah nuk e njeh ne krahun tjeter do te bej leke ne ate shtet. Sume mire e ka Haradinaj me taksen 100% ai eshte burre. Kurse drogaxhiu i thote ne sy te Merkelit dhe te Makronit hiqe taksen. Kurve burre tipik.

 12. Nuk e gjej kete :talljen keq te rames me Haradinaj” kur Haradinaj i eshte drejtuar si nje plehu ordiner, “A m’ha karin” i ka thene ky i fundit doçit… Ku eshte tallja keq qe i ka bere hajduti..Haradinaj e ka ofenduar ku nuk mban me halene!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.