• |
ide | kryesore

Dogji një sipërfaqe toke në fshatin Shtërmen, një i arrestuar në Elbasan

-Instant, Lajme, Të fundit

Një person është vënë në pranga në Elbasan pasi dogji një sipërfaqe toke me pemë frutore dhe vresht në fshatin Shtërmen.


Mir Ranxha, banues në fshatin Shtërmen, Cërrik, dyshohet se ka djegur disa barishte në pronën e tij dhe pasi zjarri ka dalë jashtë kontrollit është djegur një sipërfaqe toke me pemë frutore dhe vresht, në pronësi të V. R


Materialet u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu