• |
ide | kryesore

Franca merr vendimin të nisë vaksinimin me dozën e tretë anti-Covid

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Franca ka vendosur të nisë vaksinimin e popullsisë me dozën e tretë të vaksinës kundër virusit të rrezikshëm Covid-19.


Mësohet se vaksinimi me dozën e tretë do të fillojë nga muaji shtator dhe do të aplikohet te personat më të rrezikuar nga koronavirusi.


Javët e fundit, në mbarë botën, por edhe në vendin tonë, shifrat e koronavirusit kanë shënuar rritje të ndjeshme, për shkak të përhapjes masive të variantit indian të koronavirusit, i cili transmetohet shumë më shpejt, por që është më pak vdekjeprurës.

3 Comments

  1. Cmenduri..te vazhdosh te besh te njejten gje duke pretenduar se po kap rezultat tjeter.
    Kjo lloj vaxx nuk funksionon kunder covidit edhe sikur ta beni perdite.

  2. Kjo e para nuk eshte vaksine pasi nuk i ka parametrat per te qene e tille sipas Dr David MArtin. Eshte thjesht nje toksine qe po u injektohet njerezve dhe eshte eksperimentale. Njerezit thjesht do krijojne varesi nga ky injeksion pasi sistemi i tyre imunitar do te jete i varur sepse do kene mungese antitrupash, pra me [ak fjale ate legalizuan nje droge

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu