• |
ide | kryesore

Kapja e 1 ton drogë në 2019 në Kapshticë, arrestohet 57-vjeçari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrestohet një 57-vjeçar nga Policia e Tiranës, i dyshuar për trafik droge.


Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë ndalimin e shtetasit B. M., 57 vjeç, pasi në dhjetor 2019, Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” kryer në bashkëpunim.


Ky shtetas dyshohet se është i implikuar në ngjarjen e datës 13.12.2019, në pikën kufitare Kapshticë, Korçë, ku gjatë kontrollit në një automjet u gjetën dhe u sekuestruan 1072.4 kg lëndë narkotike kanabis.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu