• |
ide | kryesore

Alarm në Dropull/ Plasin 10 mina të luftës së dytë botërore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa shpërthime të fuqishme janë raportuar pak minuta më parë nga Dropulli i Gjirokastrës.


Raportohet se 10 mina të Luftës së Dytë Botërore kanë shpërthyer nga zjarri.


Zjarrfikësit e Gjirokastrës, Dropullit dhe Libohovës kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, duke bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe largimin e rrezikut.

1 Comment

  1. Prandaj u mundua se s’ben “dikush” te ndeze zjarre, prane depove ushtarake apo pikave strategjike, si ajo e Pashalimanit. Pse nuk pyesim veten, se pse, nje dite pasi nje jaht me turiste serbe vizitoi Vloren, shpertheu Zjarri ne Karaburun? Pse sivjet qe u dynden turistet serbe, u shtuan zjarret ne zonat jugore bregdetare? Kur vete historiani serb Nikola Samarxhiç akuzoi Vucicin per venien e zjarreve ne Mal te Zi, a mendoni se kur Serbia e djeg Malin E Zi, kosoven dhe Shqiperine do e kurseje? Ja pra, prandaj s’duhet t’i presim me aq entuziazem, dyndjet serbe (sapo te ndodhi Minishengeni-po e lejuam)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu